logo

Çocuklarda İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalı?

   Yetişkinlerde çamaşır seçimi ne kadar önemliyse; çocuklar için çocuk iç giyim seçiminin önemi bunun kat kat üzerindedir. Çocukluk çağında bireylerin sağlıklı gelişebilmeleri bakımından iç çamaşırı seçimine özen gösterilmesi gerekir. Çocukluk döneminde çamaşır seçimini, iki ayrı kategoride erkek ve kız çocuk olarak değerlendirmek gerekir. Çünkü her iki cinsin farklı anatomik yapısına göre çeşitli hususlar bulunur.

Çocuk İç Çamaşırı Seçimine Neden Dikkat Edilmeli?

   Her ne kadar ülkemizde önemsiz bir konuymuş gibi görünse de, aslında çocuklar açısından bakıldığında birçok açıdan mühim bir konudur. Çocukların kronik hastalıklardan uzak yetişmesi, doğru çamaşır seçiminin etkisi büyüktür. Özellikle idrar yolu hastalıklarının kronik hale gelmesinde, yanlış çamaşır seçimleri ve yanlış temizlenme ön plandadır. Ayrıca çocukların cinsel kimliklerinin oturmasında, çocuk iç çamaşırı seçimi büyük öneme sahiptir.

Çocuklarda İç Çamaşırı Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Cinsiyet Faktörü: Kız çocuklarının ve erkek çocuklarının cinsel organları, anatomik yapıları son derece farklıdır. Her iki cins için üretilen çamaşır modelleri birbirinden çeşitlidir. Bu nedenle uygun çamaşırların satın alınması gerekir. Örneğin; erkek külot modellerinde ön kısım bir miktar bombelidir.
  • Cinsel Kimlik Etkisi: Erkek çocuklarına, kız çocuklar için üretilen çamaşırlar kullanılması ya da tam tersi bir durum söz konusu olması halinde çocukların cinsel kimliklerini bulması mevzusunda sorunlar görülebilir.
  • Sık Sık Yenilenen Çamaşırlar: Çocuklara ağabeylerin, ablaların küçülen çamaşırlarını giydirmek en büyük yanlışlardan bir tanesidir ki bu ürünler bir de farklı bir cinse aitse; iki katı problem demektir. Eski çamaşırları kullanmak bir yana çocukların çamaşırlarının kısa vadelerde yenilenmesi gerekir.

Kız Çocuklarında İç Çamaşırı Seçimi

   Kız çocuklarının en sık kullandığı iç çamaşırları külotlar ve atlettir. Sütyen kullanımına henüz başlamayan çocuklar için bu iki ürünle ilgili doğru bilgilere sahip olmak yeterli olacaktır. Ayrıca ürünlerin etiketlerini mutlaka incelemeli, kumaş ve yıkama bilgilerini almalısınız.

  • Kız Çocuk Külot Seçimi: Kız çocukları için külot alırken; ilk olarak kumaşına dikkat etmeniz gerekiyor. Çocuklarınıza kesinlikle %100 pamuk kumaştan üretilmiş ürünleri giydirmelisiniz. Üzerinde zararlı boyalarla hazırlanmış ikonlar, desenlerden uzak durmanız önemlidir. Mümkün olduğunda sade, tek renk mümkünse beyaz çamaşırlar tercih etmelisiniz. Beyaz çamaşırların yıkanması hem daha kolay hem daha hijyeniktir. Lastiksiz, pamuktan üretilmiş külotlar kız çocuklarında büyük öneme sahip; idrar yolları ve vajinal iltihaplanmaların önüne geçmek için ciddi bir adımdır.
  • Kız Çocuk Atlet Seçimi: Kız çocukları için üretilen atletlerin kimilerinde, çeşitli süslemeler bulunabilir. Bunların pamuklu kumaştan olması halinde herhangi bir sorun yaratmayacağı bilinir. Bunun dışında atlet seçiminde de yine mümkünse sade beyaz renkleri tercih etmelisiniz. Ayrıca atletin çocuğun vücudunu sıkmadığından emin olmalısınız. Sıkı her türlü kıyafet, cilt için son derece zararlı ve rahatsız edicidir.

Erkek Çocuklarında İç Çamaşırı Seçimi

   Erkek çocukları için çamaşır seçimi yaparken; cinsel kimlik konusuna ekstra özen gösterilmelidir. Kız çocuklara uygun desenlerden, renklerden kaçınılmalıdır.

  • Erkek Çocuk Külot Seçimi: Erkek çocukları için külot alışverişi yaparken ilk bakmanız gereken şey yine kumaşın özelliğidir. Pamuklu kumaştan üretilmiş, elastik olmayan ürünler kullanmanız gerekir. Külotun ya da boxerın cildi sıkmaması önemlidir. Aksi halde ileriki yaşlarda erkek çocuklarında çeşitli sorunlarla karşılaşılabilir.
  • Erkek Çocuk Atlet Seçimi: Erkek çocukları için atlet alınırken yine sade beyaz renkler tercih edilmeli ve vücudu sıkmaması mühimdir. Bununla beraber yüksek derecelerde yıkanabilen pamuklu kumaş kullanmak yararınıza olacaktır. Erkek çocukları için üretilen atletler genellikle düz, desensiz, süslemesizdir. Sizin de tercihiniz bu yönde olmalıdır.

BEŞİKTAŞ ÇOCUK PİJAMA TAKIMI

Pijama Outlet
42,90 TL 29,90 TL

FENERBAHÇELİ ÇOCUK PİJAMA TAKIMI 4425

Pijama Outlet
42,90 TL 26,90 TL

FENERBAHÇELİ GARSON ERKEK ÇOCUK PİJAMA TAKIMI 4526

Pijama Outlet
53,90 TL 34,90 TL

FENERBAHÇELİ ERKEK ÇOCUK KAPRİ TAKIMI 4428

Pijama Outlet
39,90 TL 25,50 TL

FENERBAHÇELİ ÇOCUK KAPRİ TAKIMI 4430

Pijama Outlet
39,90 TL 22,50 TL

FENERBAHÇELİ ERKEK ÇOCUK KAPRİ TAKIMI 4431

Pijama Outlet
39,90 TL 24,90 TL

GALATASARAYLI ÇOCUK ŞORT TAKIMI 4436

Pijama Outlet
39,90 TL 22,90 TL

GALATASARAYLI ERKEK ÇOCUK PİJAMA TAKIMI 4438

Pijama Outlet
42,90 TL 29,90 TL

FENERBAHÇELİ KIZ ÇOCUK TAYT TAKIMI 4472

Pijama Outlet
39,90 TL 29,90 TL

FENERBAHÇELİ KIZ ÇOCUK KAPRİ TAKIMI 4473

Pijama Outlet
39,90 TL 25,50 TL

FENERBAHŞELİ KIZ ÇOCUK PİJAMA TAKIMI 4574

Pijama Outlet
53,90 TL 32,90 TL

GALATASARAYLI KIZ ÇOCUK KAPRİ TAKIMI 4475

Pijama Outlet
39,90 TL 25,50 TL

GALATASARAY LİSANSLI KIZ ÇOCUK TAYT TAKIMI 4476

Pijama Outlet
39,90 TL 25,50 TL

LOLİTA BİKİNİ

Çocuk Külot
14,90 TL

10'LU HASTANE ÇIKIŞI MAVİ

Bebe Giyim
169,95 TL

10'LU HASTANE ÇIKIŞI MAVİ

Bebe Giyim
169,95 TL

10'LU HASTANE ÇIKIŞI PEMBE

Bebe Giyim
179,90 TL

10'LU HASTANE ÇIKIŞI PEMBE

Bebe Giyim
149,95 TL

KARELİ ANNE KIZ PİJAMA TAKIMI 3021

Çocuk Pijama
29,90 TL

KOM ERKEK ÇOCUK PİJAMA TAKIM PHILIP

Çocuk Pijama
69,00 TL

KOM ERKEK ÇOCUK PİJAMA TAKIM PHANTER

Çocuk Pijama
69,00 TL

KOM ERKEK ÇOCUK PİJAMA TAKIM LUCKY

Çocuk Pijama
69,00 TL

KOM ERKEK ÇOCUK PİJAMA TAKIM RACE

Çocuk Pijama
64,00 TL

KOM ERKEK ÇOCUK PİJAMA TAKIM SNOW

Çocuk Pijama
74,00 TL
1 2 Sonraki
Uyarı