logo

Doğum Sonrası Fazlalıklarınızdan Hamilelik Korsesi ile Kurtulun

   Doğum korsesi, yıllar önce hamilelik döneminde her kadının kullandığı bir korse olarak bilinmekteydi. Amaç; özellikle birden fazla bebeği karnında taşıyan annelerin düşük yapmasını ve vücutta oluşabilecek çatlakları engellemekteydi. Ancak tıbbın gelişmesi ile beraber yapılanın yanlış olduğu anlaşılmış ve hekimler tarafından hamile kadınların korse kullanılmaması gerektiğini, korselerin karna yaptığı basıncın bebeğin sağlığı için sakıncalı olduğu söylemekte.

Hamilelik Korsesi Nedir?

   Doğumun gerçekleşip hamilelik dönemin bitmesi ile beraber kullanılmaya başlayan korse hamilelik korsesi adıyla bilinir. Kişilerin hamilelik sonucunda oluşan kilolarını vermesinde ve göbek bölgesinin şekillenmesinde yardımcı olur.

Hamilelik Korsesinin Faydaları Nelerdir?

  • Hamilelik korsesi kısa vadede ele alınırsa, göbek bölgesinin daha ince görünmesini sağlar. Henüz yeni doğum yapmış olan kadınların fazlalıklarının gizlenmesi, yoğun hormon değişiminin olduğu bu dönemde kendini daha güzel ve dolayısı ile daha iyi hissetmesini sağlar. Bu da, psikolojisi üzerinde ciddi anlamda olumlu etkide bulunur.
  • Daha uzun vadede bakıldığında, hamilelik korsesi kalıcı olarak göbeğin toparlanmasına ve karın kaslarının tekrar güçlenmesine yardımcı olur.
  • Hamilelik korsesi ile beraber çeşitli çatlak önleyici kremler ya da bu amaçla kullanılan esansiyel yağlardan da yardım alınırsa, kilo verme sürecinde oluşacak çatlak görünümlerinin önüne geçilebilir.

Hamilelik Korsesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Normal bir korse alırken, küçük beden almak önerilmeyen bir durumdur. Ancak söz konusu hamilelik konusu olduğunda istisna bir durum söz konusu olur. Özellikle doğum sonrası ilk dönemde hızlı bir şekilde ödem atılacağı ve incelme gözlenileceği için 1 beden küçük korse almak daha uygun olacaktır.
  • Hamilelik sonrasında emziren anneler, 1 saatlik emzirme sırasında 500 kalori kadar fazladan harcamaktadır. Bu ciddi miktardaki kalori ise; kısa sürede zayıflama üzerinde etkili bir faktör olur. Bu nedenle yüksek fiyatlı korseler yerine, yenilemeniz gerektiğini düşünerek bütçenizi sarsacak modeller yerine daha uygun fiyatlı olanlara göz atmanızda fayda var.

DİKİŞSİZ BODY SHAPE

Doğum Sonrası Korse
34,90 TL

MAXI KÜLOTLU KORSE

Doğum Sonrası Korse
42,50 TL

ÇİFT KAT KORSE DOMINA

Doğum Sonrası Korse
79,90 TL

SONYA MİDELİ KORSE

Doğum Sonrası Korse
34,90 TL
Uyarı