Sıralama seçin
Toplam 15 ürün görüntüleniyor.

Gelinlikle Kullanılacak İç Çamaşırları Nasıl Olmalı?

   Kadınların hayatlarında en önem verdiği kıyafetlerden olan gelinliklerin, yıllarca hayali kurulur ve bir gün evlenileceği zaman bu gelinlik giyilmek istenir. Bu özel günde ve gecede her şeyin kusursuz ve muhteşem olması önemlidir. Düğün gününde en önemli kısım şüphesiz gelinliklerdir. Gelinliğin ve gelinliğin altına giyilecek iç çamaşırı özenle ve büyük bir dikkatle tercih edilmesi gerekiyor. Düğün gününde rahat edebilmek için mutlaka doğru çeyiz çamaşırı seçmelisiniz. Aksi durumda dans pistinde çok da hoş olmayan durumlar yaşanabilir. Gelinlik üstünüzden sürekli kayıp, düşük göğüslü görünmenize ve çamaşır rahatsızsa tüm gününüzü rahatsız geçirmenize neden olabilir. Bu özel günü konforlu geçirmek için tüm detayları enine boyuna düşünmelisiniz.

Düğün Gününe ve Gecesine Göre Tercihler

   Eğer düğün günü giydiğiniz iç çamaşırını, gece de kullanacaksanız şık ve çekici bir takım tercih etmelisiniz. Gece için seçeceğiniz çamaşırı çok düşünmeden alabilirsiniz. Gelinliğe odaklı olmanıza gerek yoktur. Asıl özeni, düğün günü diyeceğiniz çamaşırın seçimine göstermelisiniz. Gece giyeceğiniz iç çamaşırını, gündüz de giyecekseniz; kısıtlı seçenekleriniz vardır ve genellikle kendinizi rahat hissetmezsiniz. Bu durumda en iyisi ikisi için ayrı çamaşırlar edinmek olacak.

Gelinliğe Göre İç Çamaşırı Seçimi

   Gelinliğin modeli, içine tercih edeceğiniz çamaşır için belirleyici unsurdur. Dekolteli, straplez, tek omuzlu, sırt dekolteli olması gibi detaylara göre farklı çamaşırlar tercih etmeniz gerekecek. Külot seçiminde çok fazla detay yoktur. Rahat hissedebileceğiniz modeller tercih etmeniz yeterli olur. Özellikle gelinlik iç çamaşırı modellerini gece de kullanmayacaksanız; kesinlikle rahatınızı düşünmelisiniz. Ancak gece de giyeceksiniz jartiyerli olan külot modellerini çoraplarla beraber kullanabilirsiniz.

Straplez Gelinlikler: Günümüzde, her kıyafete uygun sütyen mevcut. Bu nedenle pek zorluk çekmeyeceksiniz. Straplez gelinliklerde en büyük problem gelinliğin üst kısmının sürekli kaymasıdır. Bu nedenle sütyenin hem iç kısımdan kaydırmaz olması hem de gelinlikle temas eden kısmının tutucu bir kumaştan üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca kayma önleyici şeffaf kısımların kaliteli olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü kalitesiz olması halinde en ufak terlemede yine kayabilir hale gelecektir.

Dekolteli Gelinlikler: Göğüs dekoltesi için kullanabileceğiniz onlarca çeşit model bulunmaktadır. Dekoltenin derinliğine ve genişliğine göre modellerden birini tercih edebilirsiniz. Küçük göğüsleri olan bayanlar, herhangi bir desteği olmayan modelleri tercih edebilirler. Ancak göğüsleri büyük olan bayanların ortasında şeffaf bir şeritle destek veren modelleri tercih etmesi gerekiyor. Aksi takdirde sütyen düşebilir ve gelinliğin görünümünde bozukluklar olabilir.

Boyundan Bağlamalı Gelinlikler: Çamaşır bulunması en uygun ve kolay olan gelinlik türü boyundan bağlamalı gelinliklerdir. Askılarını çıkarabildiğiniz tüm sütyenler bu modeldeki gelinlikler için uygundur. Yalnızca gelinlik ve çamaşırın renk tonlarının aynı ya da çok yakın olmasına dikkat etmelisiniz.

Sırt Dekolteli Gelinlikler: Gelin iç çamaşırı konusunda en zorlu kısım sırt dekolteli gelinlik modellerinde yaşanmaktadır. Sırt dekolteli gelinlik altına giyilen iç çamaşırı modellerinin rahatsız olacağını bilmeli ve kabullenmelisiniz. Bu tür gelinliklerin sütyenleri, taşıyıcı özelliği olmayan modellerdendir. Eğer göğüsleriniz küçükse biraz daha şanslısınız ama göğüsler büyükse sıkıntı yaşayabilirsiniz ve hatta bu tür bir gelinlik tercih etmekten kaçınmalısınız.

Vücuda Oturan Gelinlikler: Vücudu tamamen saracağı için tüm vücut hatları ortaya çıkacaktır. Bu nedenle büstiyer türünde, tek parça olan bir çamaşır tercih etmelisiniz. Ancak gelinlik modelinizin ince bir kumaştansa, daha sade, dikişsiz büstiyerler kullanmalısınız. Aksi takdirde büstiyerin dikişleri ve varsa işlemeleri gelinliğin üzerinden belli olacaktır.

Tek Omuzlu Gelinlikler: Bu tür gelinliklerde askısız ya da askısı çıkabilen ve çapraz olarak takılabilen sütyenlerden yararlanabilirsiniz. Ancak gelinliğin asimetrik kesimiyle, sütyenin kesiminin eşit olması hatta sütyenin bir miktar daha içeride olması gerekir. Sadece askı kısmı değil; koltuk altı kısmı da dikkat edilmesi gereken noktalardandır.

Jartiyer Takımları

   Jartiyer takımları, külot, büstiyer, çorap ve çoraplarla külotu birbirine bağlayacak aparatlardan meydana gelir. Bazı modeller de bağlanma kısmı büstiyerler ve çoraplar üzerinde yer alır. Jartiyerlerin sütyenle olan takımları da mevcuttur. Dolayısıyla askısız, askılı gibi çeşitleri bulunabilir. Vücuda oturan gelinliklerle rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Etek kısmı kabarık olan gelinliklerde fırfırlı çorapları olan takımlar kullanılabilir.

Gelinlik İç Çamaşırları için Önemli Hususlar

    -Sütyen seçimini mutlaka gelinlik provalarından önce yapmalısınız. Aksi halde düğün günü provalardaki gibi rahat olmayabilirsiniz.
    -Gelinlik iç çamaşırı modelleri mutlaka terlemeyi önleyici ve ter emici kumaşlardan üretilmiş olması gerekir.
    -Gelinlikle, çamaşırın kumaşının birbiriyle uyum içinde olması da önemlidir.
    -Eğer jartiyerli bir model tercih edecekseniz; düğün gününüzde rahat olmak için öncesinde alışmaya başlamalı ve alıştırmalar yapabilirsiniz.

Çeyizde Hangi İç Çamaşırları Olmalı?

   Hayatta yeni bir sayfa açtığınız evlilik olayı, öncesinde çeşitli birçok hazırlık gerektirir. Bu hazırlıkların içinde en büyük zamanı ise; çeyiz hazırlığı alır. Çeyiz için alınacak olan her bir parça, üzerinde çok düşünülerek karar verilmiş, değerli eşyalardır. Yeni hayatınızın ilk zamanlarında sıklıkla kullanacağınız çeyiz malzemeleri içinde en önemli yeri, iç çamaşırları alır. Hem günlük hayatta hem de özel anlarınızda sık sık kullanacağınız çamaşırların seçimini yaparken geniş bir bakış açısına sahip olmalısınız.

   Çeyiz için iç çamaşırı alırken, sayısının fazla olmasından çok çamaşırların kalitesine, kullanabileceğiniz durumlara odaklanmalısınız. Heveslenerek almak istediğiniz ama asla kullanamayacağınız modellere çeyizinizde yer vermemelisiniz. Çeyiz alışverişinde yapılan en büyük hatalardan bir tanesi de, sadece özel anlar için hazırlanmış çamaşırlara odaklanmaktır. Yeni evinizde, sıfırdan hazırlanacak dolap ve çekmecelerinizin olacağını aklınızdan çıkarmamalı ve çeyizde günlük çamaşırlara da yer verilmelidir.

Çeyizde Günlük Çamaşırlara Yer Verilmeli

Günlük hayatınızda kullanmayı tercih ettiğiniz çamaşır modellerine, çeyizinde de yer verebilirsiniz. Bu çamaşırların rahat ve sağlığa uygun olması birçok açıdan yararınıza olacaktır. Günlük hayat için gerekli olan en temel iki çamaşır türü vardır. Bunlar sütyen ve külottur. Her iki türde ürünü seçerken de pamuklu kumaşlardan üretilmiş modelleri tercih etmeye özen göstermelisiniz.

    Sütyenler: Günlük hayatta kullanacağınız sütyenlerin pamuklu olmak dışında, bazı başka özellikleri de olması gerekir. Bunun için öncelikle göğüslerin ölçüsünü doğru almak gerekir. Ardından da göğüs yapısına uygun olmasına dikkat edilir. Bunun için bazı genel geçer kurallar söz konusudur. Büyük göğüslü bayanlar, göğüslerin sarkık durmasını engellemek için balenli olan modelleri tercih etmesi gerekir. Ancak evde kullanmak için çeyizinize koyacağınız sütyenlerin balensiz olanlarını tercih edebilirsiniz. Küçük göğüslü bayanların ise; destekli sütyenler kullanması gerekir. Balenli ya da balensiz olması tercihe bırakılabilir.
    Külotlar: Günlük giyim için kullanılacak külotların temel özelliği pamuklu kumaştan üretilmiş olmalarıdır. Bunun dışında vücudu sıkmayacak, cilde iz bırakan lastikleri olmayacak ürünler tercih edebilirsiniz. Renk olarak günlük çamaşırlarda önceliği beyaz ve ten rengine vermelisiniz. Bu renkteki ürünlerin temizlenmesi hijyen açısından daha kolaydır.

Çeyiz için Özel Ürünler

Çeyiz setleri, günlük kullanım için gerekli çamaşırlar dışında özel anlarınızı daha değerli kılacak çamaşır modellerine de yer vermelisiniz. Bu ürünlerin rahat olması dışında şık görünmesi oldukça önemlidir. Bu tür ürünler alırken, günlük hayatta da giyilebilecek modeller tercih edebilirsiniz.

    Jartiyer Takımları: Özel anların en değerli ürünlerinden olan jartiyer takımları genellikle string ve sütyenden meydana gelir. Ancak büstiyerli, klasik külotlu olan takımlar da bulunabilir. Bu tür ürünleri alırken kırmızı, bordo, siyah gibi renkleri tercih edebilirsiniz.
    Sütyen Külot Takımları: Günümüzde artık sütyen ve külotlardan meydana gelen takımlar da, oldukça şık ve zarif olabiliyor. Dantel, taş, ışıltı gibi çeşitli detaylarla süslenmiş olanlar gayet uygun olacaktır. Üstelik süslemesi az olan ürünleri günlük hayatta da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.