Babydoll

Babydoll  string /külot ve  kısa gecelikden oluşan gecelik takımı anlamına gelmektedir. 

Babydoll Gecelik

İlk olarak 1960 yıllarında ortaya çıkan babydoll gecelik modelleri tasarımı eski krallıklardaki kıyafetlerden esinlenerek yapılmıştır. Daha çok özel gecelerde tercih edilen modeller rahatlığından dolayı son zamanlarda sıradan gecelerde de tercih edilmektedir. Diğer gecelik modellerinden farklı olarak, göğüs kısmının hemen altından sıkıştırılıp, etek kısmına doğru bollaşmaktadır. Bu özellik kadınların bellerini ince ve bazen bölgesindeki fazlalıkları kapatmaktadır. Yanı sıra kadınların çekiciliğini ortaya çıkarmak adına oldukça elverişlidir.

Babydoll Modelleri

Daha çok saten kumaştan imal edilen babydoll gecelik modelleri, saten babydoll yanı sıra tül ve penye kumaştan olanları da mevcuttur. Fakat saten modeller her zaman daha çok tercih edilir. Babydoll gecelikler genel olarak özel gülerde kullanıldığı için fantezi babydoll modelleri çok daha fazla üretilmekte ve piyasaya sürülmektedir.

30’lu yaşlardaki kadınların tercihi genellikle kırmızı babydoll ve siyah babydollrenkleri olmasına rağmen birçok renk ve çeşitte ürün bulabilmek mümkündür. Yaşınız kaç olursa olsun enerjinize ve her daim genç kalacağınıza inanıyorsanız bu gecelik modeli tam sizin içindir diyebiliriz. Boyunuz kısa ise dizlerinize kadar uzun olan modelleri tercih etmemelisiniz. Mini modeller boyunuzu daha uzun gösterecektir. Göğüslerinizin biçimini beğenmiyorsanız, push-up özelliği bulunan sutyenleri tercih edebilirsiniz.

Büyük göğüslü kadınlar için; boyundan bağlamalı olan modeller göğüslerinizi daha dik ve küçük gösterecektir. Göbek bölgenizde fazlalıklarınız varsa,bel bölgesi dantel ya da eteklere inerken fırfırlı olan modelleri tercih etmenizde yarar var. Fazlalık olan bölgeniz basenleriniz ise, göğüs ve bel bölgesinde ayrıntılı modelleri tercih ediniz.

Babydoll Takımı

Babydoll gecelik modelleri genelde takım halinde satılmaktadır. Yanında bir adet külot ve sabahlık bulunmaktadır. Nbb markası tarafından üretilen, kendi ismi ile nbb babydoll olarak genelde 20-25 yaş arasındaki kadınlara hitap eden markanın babydoll modelleri genelde takım halindedir. Yine de yalnızca babydoll gecelik almanız da mümkün olacaktır.

Babydoll fiyatları bütçeye uygundur. Son zamanlarda moda olmasının etkisi ile markalar ucuzluk konusunda birbirleri ile yarıştıkları için çok daha uygun hale gelmiştir. Neredeyse tüm markalar, Babydoll modellerine kreasyonlarında geniş bir yer vermektedir.

 

Sıralama seçin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.