BALENLİ SÜTYEN

Kadınların doğru sütyen seçmesi hem sağlık hem de güzel görünüm açısından son derece önemlidir. Sütyen seçimi yapılırken göğüs bedeni tam olarak bilinmeli ve uygun bir sütyen seçilmelidir. Kadınların ihtiyacının çeşitlenmesiyle birlikte sütyen modelleri de çeşitlenmiştir. Bu modeller arasında  balenli sütyenler de bulunmaktadır. Kadınların ihtiyacına karşılık verebilmek için zamanla ortaya çıkmıştır. Günümüzde birçok kadın daha konforlu ve estetik açıdan iyi hissedebilmek için balenli sütyen tercih etmektedir.  Daha önce duymamış olanlar için balen nedir, balenli sütyen nedir, balenli sütyen ne işe yarar gibi soruların cevabını aşağıda bulabilirsiniz.

Balenli Sütyen Ne Demektir ?

Balenli sütyen ne demektir sorusu balenli sütyen kullansa dahi ne olduğunu bilmeyen, yeni sütyen kullanmaya başlayacak genç kızlar ya da daha kullanışlı bir sütyen arayan kadınlar tarafından sorulmaktadır.  Balen sütyenin alt kısmına yarım daire şeklinde eklenen demir çubuklardır.  Kumaşın içine eklenerek vücuda zarar vermesi engellenmiştir.

Balenli Sütyen Ne İşe Yarar

Balenli sütyen, göğüsün alt kısmına denk gelecek şekilde kumaşın içinde metal ya da plastik parça bulunan, toparlayıcı özelliği olan sütyenlere denir. Balen artık sadece demir parçalardan değil sert plastik parçalardan da üretilmektedir. X-ray cihazlarında yaşanabilecek herhangi bir sorun bu plastik balenler ile çözülmüştür. Balenli sütyen nedir sorusunu öğrendikten sonra balenli sütyen ne işe yarar öğrenebiliriz.

Balenli sütyenlerin toparlayıcı ve küçültücü özelliği vardır.  Genelde göğüsleri büyük kadınlar tarafından tercih edilir.  Göğüsün altına denk geldiği için balen, göğüslerin daha dik durmasını sağlar. Omuzlara yardımcı olur ve kısmen omuz ağrılarını önleyebilir. Göğüs sarkmasını önler.  Balenli sütyenler kıyafetlerin de daha güzel durmasını sağlar.  Birçok kadın göğüslerinde bir deforme olmasını istemediği için bu sütyen çeşidini tercih eder. Fakat balenli sütyenler normal sütyenlere göre göğüslere daha fazla baskı uygular. Daha sıkı bir yapıdadır. Bu yüzden fırsat bulunduğunda çıkartılmalıdır. Geceleri, uyku sırasında çıkarılması önerilir. Balenli sütyenler askısız da kullanılabilirler. Daha ince bir vücuda sahip olan kadınlar kullanmak istemeyebilirler, çünkü sıkı bir yapıda oldukları için balen kemikleri acıtabilir.

 

Balenli Toparlayıcı Sütyen

Balenli toparlayıcı sütyen, göğüsleri olduğu bedenden daha küçük bir bedende gösterdiği için özellikle büyük göğüslü kadınlara daha rahat bir görünüm sunmaktadırlar.  Sadece büyük göğüslü kadınlar değil herbedendeki kadınlar tarafından da tercih edilir. Balenli toparlayıcı sütyen sadece yerçekiminden kaynaklanan bozuklukları düzeltmez; göğüsün şeklinin ve yapısının bozulmasını da engeller. Toparlayıcı balenli sütyenler göğüse normal sütyenden daha fazla destek olurlar, bu yüzden sarkmayı önler, daha dik bir görüntü sunar.   Göğüsleri toparlar, göğüsün hareketini önler; bu, gün içinde kadınların daha rahat hareket etmesini sağlar.  Gün içerisinde gerçekleşme ihtimali olan tahrişi de önler.  Çok sayıda modeli olduğu için her kadın istediği zevkte, beğendiği modelde sütyeni kolaylıkla bulabilir.  

 Balenli Emzirme Sütyeni

Emziren kadınlar için sütyen çok daha önemlidir. Balenli emzirme sütyeni normal sütyenlerden daha farklı bir modeldedirler.  Doğum sonrası emzirmeyi kolaylaştırmak için sütyeni tamamen çıkarıp işi zorlaştırmak yerine küçük bir açılır cep ile emzirmeyi kolaylaştırır.  Lohusa sütyeni olarak da bilinirler.  Son derece kullanışlılardır.  Geniş askıları daha çok konfor sağlar. Doğum sonrası yaşanan fiziksel değişikliklerden dolayı göğüsler normalden daha büyük olurlar, bu yüzden beden seçimine daha çok dikkat edilmesi gerekir.  Yanlış beden seçimi balenin sıkıp rahatsızlık vermesine neden olabilir.Tahrişleri, ağrıları ve sıkmaları yaşamamak için pamuklu kumaş tercih edilebilir.

 

Balenli Sporcu Sütyeni

Balenli sporcu sütyeni, spor esnasında kullanılan toparlayıcı, destekleyici, kadınların hareketini kolaylaştıran son derece kullanışlı sütyenlerdir. Spor yapan kadınların çok sık tercih ettikleri bu sütyende aranan ilk özellik rahat olmasıdır. Spor yaparken hareketin kısıtlanması sporu daha zorlayıcı hale getirebilir.  Bu sütyenlerin amacı yerçekiminin etkisini azaltarak kadınlara bir rahatlık sağlamaktır.  Farklı modelleri ile çok şık görünürler ve tercih edilirler.  Kumaşı daha esnek, askıları daha kalındır. Koltuk altı geniştir.  Tahriş edici özellikleri genelde yoktur.  Yarım atlet modeline de benzetilebilir.  

Balenli Sütyen Modelleri

Balenli sütyen modelleri çok geniş bir çeşitliliğe sahiptir.  Her kadın ihtiyacına ve zevkine uygun bir balenli sütyen bulabilir.  Rahatlığı ve güzel görüntü sunması ile kadınların sık sık tercih ettiği bir modeldir.   Sporcular, emziren kadınlar; gündüz, gece; günlük bir tişört ya da şık bir elbise için; kilolu ya da zayıf kadınlar için farklı balenli sütyen modelleri bulunabilir.  

Sıralama seçin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.