Balenli Sütyen Çeşitleri

Balenli Sütyen Çeşitleri

22 Ağustos 2018

Balenli sütyen adını sıklıkla duyurmayan modellerden olsa da aslında tüm iç çamaşırı satan mağazalarda karşımıza çıkmaktadır. Balenli sütyen aslında toparlayıcı sütyen olarak bilinmekte olup, sütyenin alt kısımlarında bulunmakta olan demir veya plastikler ile göğüsleri kaldırarak daha toplu durmasını sağlamaktadır.

Bu sütyende bulunmakta olan demir veya plastik kısımlara balen adı verildiği için balenli sütyen olarak bilinmekte ve bu şekilde satılmaktadır. Genellikle sütyenlerin alt kısımlarında bulunan bu çubuklar destekleyici özelliği ile dikkat çekerken eskiden üretim sırasında demirler ile yapılmasından kaynaklı olarak sertlik vererek kişilerin canlarını yakmaktaydı.

Fakat gelişen teknoloji ile birlikte sütyenler de olan bu desteklemek amacı ile bulunan demirler yerine plastik üretilerek, yumuşaklık ve esneklik katılmıştır. Buda balenli toparlayıcı sütyen modellerinin daha sık kullanılmasına ve tercih edilmesine neden olmuştur.

Balenli Toparlayıcı Sütyen

Bayanlar doğru sütyeni seçmesi aslında hem sağlıkları açısından büyük önem arz ederken hem de estetik görünüm açısından önem arz etmektedir. Sütyen seçimi yaparken kişiler aslında göğüslerinin durumuna göre tercih yapması gerekmektedir. Bunun için olsa gerek ki kişisel ihtiyaçlar için sütyen çeşitleri oldukça fazla olup, sizlerin tercihine sunulmuştur.

Reflections Straplez Balenli Sütyen Kom Dantelli Toparlayıcı Sütyen Sofia Reflections Balenli Sütyen

Buna göre ise balenli sütyenler daha çok toparlayıcı olmasından kaynaklı olarak göğüsleri sarkık ve normale göre daha büyük olan kişiler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Sarkmış olan göğüsleri sütyenin alt kısmında bulunan balen sayesinde yukarı kaldırarak toparlamasını sağlar.

Balenli Minimizer Sütyen

Minimizer sütyen ismi aslında yine sizlere yabancı gelen bir isim olsa da balenli minimizer sütyen aslında bayanların kurtarıcısı olarak bilinmektedir.

Balenli sütyen kullanan kişiler genellikle bunun nedeni olarak toplayıcı özelliği ile ön plana çıkarken sizlere yukarıda bu sütyeni kullanan kişilerin sarkık göğüslere sahip olmasının yanı sıra büyük göğüslere sahip olmasından da bahsetmiştik. İşte tam da bu sırada devreye giren minimizer sütyen göğüslerinizi olduğundan bir beden daha küçük görünmesini sağlayan etken olup, sizlere avantaj sağlamaktadır.

Bu sütyende balen olması ile dik görünürken aynı zaman da büyük göğüse sahip olanlar için küçük görünmesi amacı ile kullanılmaktadır. Balenli sütyen fiyatları ise uygun şekilde tasarlanarak sizlere sunulmaktadır.

SİPARİŞ HATTI x Bilgi almak için yada hızlı sipariş vermek için hemen Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.