Balenli Sütyen Sağlığa Zararlı mıdır?

Balenli Sütyen Sağlığa Zararlı mıdır?

28 Temmuz 2018

Balenli sütyen adını almasının nedeni sütyenin göğüs altını toparlaması ve toplu görülebilmesi için kumaşın iç bölümüne yerleştirilerek vücuda zarar vermeyen yarım daire, demir ya da plastik çubuklardan yapılmış özel tasarımın bulunmasıdır. Kabı olmayan ve toparlanmayan sütyen modelleri metal hafif ve sert plastikler ile üretilir.  Demir balenler oluşturulma biçimine bakıldığında sert ve aynı zamanda toparlama avantajıyla hafif ve daha konforlu biçiminde plastik balenler ile elde edilmiştir. Havaalanları veya x-ray cihazlarına karşı istenmeyen durumların önüne geçmek için en fazla bu türlerin başında toparlayıcı sütyen modelleri gelir. Balenler ile göğüslerin daha iyi ve toplu, dik görünmesini sağlar.  Dez avantajı sağlık ve estetik görünümü yönden rahatsızlık verici olmasıdır.

Göğüslerin duruma ve boyutlarına uygun sütyen seçimi yapılmaktadır. Kişisel ihtiyaçların karşılanması için ve sütyenlerin üretimi ve çeşitliği oldukça fazladır. Çok fazla kullanılabilen sütyen modellerinin biri balen sütyendir. Balenli sütyen modelleri genel olarak göğüs ve sarkık olanlar normalden biraz büyük göğüslerin bayanlar tarafından fayda sağlamaktadır. Balenli sütyenler faydalı olduğu kadar zararlıda olabilmektedir.  

Göğüslerin kaynaklandığı omuz ve sırt ağrılarını gidermek için kullanılmalıdır. Büyük göğüslü bayanlar sütyen, toparlayıcı etki ve kıyafetlerin daha düzgün görünmesini sağlar. Balenli sütyenler birçok yönden fayda sağlamaktadır.

balenli sütyen modelleri  balenli sütyen modelleristraplez balenli sütyen

Olumsuz olmayan hiçbir yanı olmayan gece uyurken bile daha bir şekilde çıkarılabilen ve oldukça rahat etmeyen sütyenin bakımı doğru bir şekilde yapabilmek için sütyenlerin bakımı uygun bir şekilde yapılmadığında iç kısımdaki çubuklar yerinden çıkar ve cilde zarar verir.  

Göğüs kafesine klasik sütyenler ve daha fazla baskı yapmaktadırlar. Uzun süren kullanılan acı veya ağrıya neden vermektedirler. Kalp krizi riskini artıracak derece büyük etkiyi gösterebilmektedirler. Ergenlik çağlarında balenli sütyenler kullanmamalıdırlar. Balensiz sütyenleri tercih etmelidirler.

Hamilelik döneminde ise göğüsler büyüyerek beklenmedik bir şekil aldıklarında sütyenler ile sağlıklı bir biçim engel haline getirildiğinde kadınlar balensiz sütyen kullanabilirler. Doğum sonrasında da kullanabilirler. Sütyen rahatsızlık verdiği zaman göğüs içinde kanallar tıkanır ve enfeksiyona yol açar.  Spor yaparken ise balensiz göğüsler yumuşak biçimde tutarak daha da rahatlık sağlamaktadırlar.
 

Hayat ve moda bloğundan alıntıdır

http://www.hayatvemoda.com/balenli-sutyen-sagliga-zararli-midir/

SİPARİŞ HATTI x Bilgi almak için yada hızlı sipariş vermek için hemen Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.