Balenli Sütyenin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

Balenli Sütyenin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

26 Mayıs 2018

Balen nedir? Balenli sütyen ne demek?

Balen nedir?

Sütyenlerin göğüs altını çevreleyerek daha dik ve toplu görünmesini sağlayan, kumaş içine yerleştirilerek vücuda zarar vermesi engellenen, yarım daire şeklindeki demir yada plastik çubuklara balen adı verilmektedir.

Balenli Sütyen nedir

Demir veya plastik gibi çubuklarla alt kısmı çevrelenmiş  sütyen modelleri 'ne balenli sütyen denir . Balenli sütyen çoğunlukla kapsız ve toparlayıcı sütyen modellerinde kullanılmaktadır. Gelişen teknolojilerle birlikte Balen adı verilen çubuklar metal yerine hafif ve sert plastiklerden üretilmektedir. Artık demir balenlerin sertliğinden gelen toparlayıcı avantaj daha hafif ve daha konforlu bir biçimde yeni nesil plastik balenlerden elde ediliyor. Havaalanları veya x-ray cihazlarında karşılaşılan istenmeyen durumlarında böylelikle önüne geçmiş oluyoruz. Balenli sütyenin en çok kullanıldığı türlerin başında Toparlayıcı sütyen modelleri gelmektedir. balenler sayesinde göğüsleri daha iyi toparlayak daha toplu ve dik görünmesini sağlar. 

                                       

Balenli Sütyenin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

 Bayanların doğru sütyeni seçmesi hem sağlık açısından hem de estetik görünümleri açısından fazlasıyla önem taşımaktadır. Göğüslerin durumuna ve boyutuna göre sütyen seçimini yapmalısınız. Kişisel ihtiyaçların belirmesi nedeniyle de sütyen üretiminde çeşitlilik oldukça artmıştır. Çok sık kullanılan sütyen modellerinden bir tanesi, balenli sütyenlerdir. Balenli sütyenler, genellikle göğüsleri sarkık olan, normalden biraz büyük göğüsleri olan bayanlardan tarafından tercih edilir. Balenli sütyenin, kişiye göre faydaları olduğu gibi zararları da olabilmektedir.

Yeni İnci Balenli Sütyen  Yeni İnci Toparlayıcı Balenli Sütyen  Yeni İnci Straplez Balenli Sütyen

Ürünleri ve diğer modelleri incelmek için resimlerine tıklayın...

Balenli Sütyenin Avantajları

Balenli sütyen kullanan bayanların göğüsleri sarkık ise, ürün sayesinde oldukça dik görünecektir.

Göğüslerden kaynaklanan omuz ve sırt ağrılardan şikayetçi iseniz seçiminiz Balenli Sütyen olmalı. Büyük göğüslü bayanlarda, göğüslerin dik durmasını sağlamak ve göğsü rahatlıkla taşımak biraz zor olabilir.

Balenli sütyenler tercih edildiğinde, göğse destek sağlamış olursunuz ve omuzlara fazla yük binmez. 

Hali hazırda göğüsleri sarkık olmayan bayanların balenli sütyen kullanması, göğüslerin sarkmasını geciktirir.

Büyük göğüslü bayanlarda balenli sütyenler, toparlayıcı etki sağlar ve kıyafetlerin daha düzgün görünmesini sağlar.


Balenli Sütyenin Dezavantajları:

Balenli sütyen kullanmak birçok açıdan fayda sağlayan bir durum olabilir.Ancak olumsuz hiç bir yanı yoktur demek çok doğru sayılmaz.

Öncelikle kesinlikle balenli sütyenlerin gece çıkartılarak yatılması gerekir. Aksi halde oldukça rahatsız edici olabilir. Bu sütyenlerin bakımları doğru yapılmadığında iç kısmındaki çubuklar yerinden çıkarak cilde zarar verebilir.

Ayrıca balenli sütyenler, göğüs kafesine, klasik sütyenlerden daha fazla baskı yapar. Bu durum uzun süreli kullanımlarda acı ya da ağrı duymanıza neden olabilir. Hatta kalp krizi riskini artırıcı derecede büyük etkileri olabilmektedir.Ne zaman Balensiz Sütyen Kullanmalı?Ergenlik çağındaki genç kızlar kesinlikle balenli sütyen kullanmamalıdırlar. Göğüs gelişimi açısından Balensiz sütyen doğru tercih olacaktır.

Hamilelik döneminde göğüslerde büyüme bekleneceği için balenli sütyen bunun sağlıklı bir biçimde meydana gelmesini engellediğinden bu dönemdeki kadınların balensiz sütyen kullanmaları tavsiye olunur.

Doğum sonrası emzirme dönemindeki anneler balensiz sütyen sütyen kullanmalıdır. Balenli sütyenler emziren annelerde rahatsızlık meydana getirebilirler, ayrıca göğüs içindeki kanalların tıkanmasına sebep olarak enfeksiyona yol açabilir.

Spor yaparken balensiz göğüsleriniz yumuşak biçimde tutacak sütyenler tercih etmelisiniz.

Cerrahi operasyon geçiren kadınların balenli sütyen kullanması tavsiye edilmemektedir.

Rahat ve konforlu hissetmek istediğiniz günlerde Balensiz sütyen seçmelisniz. Balensiz sütyenler genellikle daha yumuşak ve rahat bir yapıda olduklarından rahat bir kullanım sunarlar. 

Ne Zaman Balenli Sütyen Kullanmalı 

 

Seçkin bir davet veya organizasyon için giyindiğiniz zamanlarda balenli sütyen göğüsleri daha dik ve derli toplu tutacağı için doğru seçim olacaktır. 

Göğüsleriniz için daha fazla destek sağlayacak ve yukarı dopru toparlayacak bir sütyen istiyorsanız balenli sütyen seçmelisiniz. 

Seçiminizi yaparken en önemli faktör kendinizi hangi tür sütyen ile daha iyi hissetmenizdir. Kendinizi ne kadar iyi hissederseniz kendinize güveninizde o ölçüde artacaktır. 

 

Kom Martina Balenli Sütyen Toparlayıcı Kom Siyah Sütyen Martina Balenli Dantelli Toparlayıcı sütyen Kom Lilly

Ürünleri ve diğer modelleri incelmek için resimlerine tıklayın...

Balenli Sütyen Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu tür sütyenleri kullanırken; sürekli üstünüzde bulundurmamaya dikkat etmeniz gerekir. Mümkün olan her vakitte sütyeni çıkartmalısınız. Balenli sütyenin uzun vadede kullanılabilmesi için bakımını doğru yapmak önemlidir. Bunun için bu ürünleri yıkarken kesinlikle yıkama toplarından faydalanmalısınız. Böylece hem çamaşırınızı hem de makinenizi olası tehlikelerden koruyabilirsiniz.

SİPARİŞ HATTI x Bilgi almak için yada hızlı sipariş vermek için hemen Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.