Bel Korsesi

Genel tanımı ile korse kişilerin vücuduna dışarıdan uygulanan ve belli bir şekli olan kılıf olarak tanımlanmaktadır. Korseler zamanla vücudun şekil almasına yardımcı olmaktadır. Vücudu saran, hareket kısıtlılığı sağlayarak duruş bozukluğunu önleyen korseler sağlık açısından sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Birçok korse çeşidi bulunmaktadır. Sıklıkla tercih edilen korseler:

  • Göbek korsesi,

Sırt Korsesi,

Zayıflama korsesi,

Sporcu korsesi,

Boyun korsesi,

Dik durma korsesi şeklinde sıralanmaktadır.

Özellikle erkeklerin tercih ettiği göbek korsesi fazla kiloları nedeni ile ön plana çıkan fazla yağların saklanması için kullanılmaktadır. Sağlık açısından da faydalı olan ürün sayesinde bir beden daha zayıf görünmek mümkün olmaktadır. Bel ce sırt ağrılarına da faydası bulunan korseler sayesinde erkeklerin bel kısmında korunma mümkün hale gelmektedir. İnce ve sıkı bir görünüme yardımcı olan korse birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Sırt korsesi erkek kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği ürünler arasında bulunmaktadır. Birçok insan özellikle duruş bozuklukları ve sırt ağrıları nedeni ile sırt korsesi kullanmaktadır. Bu korse yardımı ile bel ve sırt bölgesinde ağrıların giderilmesi mümkün olmaktadır. Kamburluk gibi sorunların çözülmesine yardımcı olan korseler ile duruş bozuklukları ve sırt ağrılarının hafiflemesi mümkün hale gelmektedir.

Yanlış beslenme ya da farklı nedenlerle kilo alan erkekler daha fit görünmek ve yağlarını gizleyebilmek için korse kullanmaktadır. Zayıflama korsesi erkek kullanıcılar için kurtarıcı ürünlerin başında yer almaktadır. Yağların saklanarak daha düzgün bir görüme kavuşulması noktasında etkili bir aksesuar olarak tercih edilmektedir. Erkeklerde ağır eşya kaldırma, yanlış hareket sonucunda bel ve sırt ağrıları fazlası ile görülmektedir. Bu gibi olumsuz durumların önüne geçmek ve koruma amaçlı olarak sırt korsesi erkek kullanıcılar için oldukça avantajlı sonuçlar oluşturmaktadır. Ortalama 21 gün kullanımı sonrasında bel ve sırt bölgesinde rahatlama, doğrulma meydana gelmektedir. Duruş bozukluklarına karşı da önlem amaçlı kullanılan ürün sayesinde etkili ve koruyucu bakım sağlanmaktadır. Sporcular için fit görünmek oldukça önemlidir.

Her sporcu düzenli spor yaparak vücudunun iyi görünmesini sağlamaktadır. Her zaman bu görünümü muhafaza etmek isteyen sporcular sporcu korsesi kullanarak bunu başarabilmektedir. Bu korselerin kullanımı ile vücudun iyi görünmesine ve fazlalıkların toparlanmasına imkan sağlamak mümkündür. Her zaman düzgün bir görünüşe sahip olmak isteyen kişiler için tavsiye edilen ürünler arasındaki sporcu korseleri duruş, görünüş ve sağlık açısından vücuda pozitif etkiler sunmaktadır.

Sıralama seçin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.