Sıralama seçin

Doğru Bikini Nasıl Seçilir?

   Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber, kadınların birçoğu hızlı bir şekilde kilo vermek ve yaz aylarına fit halde girmek ister. Bunun nedenlerinin başında, plajlarda bikinilerini rahatça giymek, denizin, kumun ve güneşin tadını çıkarmak gelir. Doğru bikini seçimi de, bu aşamadaki en önemli konular arasında yer alıyor. Vücudunuzun sevdiğiniz ve beğendiğiniz yönlerini öne çıkarak, beğenmediğiniz yönlerini saklamak kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Bikini Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

    -Bikini seçiminde, ilk dikkat etmeniz gereken nokta, bikinin kumaşı olmalı. Kalitesiz kumaşların, ıslandığında bollaşma riski bulunur. Bu da, göğüsleriniz dışarı çıkmasına ve hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deniz rezilliği yaşamanıza neden olabilir.
    -Naylon içeren kumaşlardan üretilen bikinileri kesinlikle kullanmamalısınız. Naylon kumaş, tek başına dahi oldukça sağlıksızken, su ile buluştuğunda bir hastalık habercisi anlamına gelir ve mantar başta olmak üzere, pek çok genital hastalığa neden olabilir.
    -Islanan bikiniden görünen göğüs uçları, neredeyse tüm hanımları rahatsız eder. Bu nedenle, ince süngerli bikinileri tercih etmeyebilir ya da bikinin yanında silikon göğüs pedi alabilirsiniz.

Göbek Bölgesinde Fazlalık Bulunan Kadınlar İçin Doğru Bikini Seçimi

   Özellikle doğum yapmış olan kadınlarda, göbek bölgesinde yağ birikimi sıkça karşılaşılan bir durumdur. Bu bölgesel fazlalık, günlük yaşamda kıyafetlerle kolaylıkla saklansa da, söz konusu plajlar olduğunda, biraz daha çaba harcamanız şart. Göbek sorunu olan kadınların en büyük hatası, mayo kullanmaktır. Mayonun, göbeği sakladığı düşülse de, tam aksine vücudu tamamen sardığında bölgesel fazlalıklar daha çok belli olacaktır.

    -Göbek sorununuz varsa, yüksel bel slip bikinileri tercih edin. Yüksek bel, her zaman için göbekteki fazlalıkları gizlemektedir. Ayrıca; bikininin bel kısmının fazla dar olmamasına ve vücudu sıkarak, yağların bir noktada birikmemesine dikkat etmelisiniz.
    -Bikini altını, etekli modellerden seçebilirsiniz. Yüksek bel bir bikinideki mini etek, göbeği büyük oranda kamufle eder.
    -Bikini üstünüzün, bikini altına göre daha renkli ve hareketli olmasına özen gösterin.
    -Bikini üstündeki göğüs dekoltesi, dikkati göbek bölgesinden uzaklaştıracaktır.

Basen Bölgesinde Fazlalıklar Olan Kadınlar İçin Doğru Bikini Seçimi

   Türk kadınlarının en büyük sıkıntılarından biri olan geniş basenler, doğru bikini seçimiyle daha güzel görünebilir. Göbekte bulunan fazlalıklara göre, basen ve kalçadaki fazlalıkların kamufle edilmesi çok daha kolay olur.

    -Bikini altı olarak etekli ya da şortlu modelleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle, fazlalıklarınız kolaylıkla gizlenir.
    -Koyu renkli bikini altlarını tercih ederseniz, alt bedeniniz 1-2 bedene kadar daha ince görünür.
    -Bikini üstünüzü renkli seçerek, dikkati üst bölümünüze çekebilirsiniz.

Küçük Göğüslü Kadınlar İçin Doğru Bikini Seçimi

   Küçük göğüsler, yüzerken ve güneşlenirken daha rahat hareket etmenizi sağlayacak olsa da, pek çok kadın kendini küçük göğüslerle yeterince kadınsı ve çekici hissetmez. Bu durumun önüne geçmek hiç de zor değil.

    -Silikonlu bikinilerden yararlanmak, küçük göğüslü kadınların yapabileceği en doğru tercih olacaktır. Ayrıca, bikini üstünün push up özelliğinin bulunması, göğüslerinizin çok daha formda ve hoş durmasını sağlayacak olan bir ayrıntıdır.
    -Enine çizgiler, göğüslerinizi daha geniş gösterecektir. Bikini altınızı koyu renklerden tercih ederken, bikini üstü seçiminizi beyaz gibi açık renklerle kombinlenen canlı renkli çizgilerden yana kullanabilirsiniz.

Büyük Göğüslü Kadınlar İçin Doğru Bikini Seçimi

   Büyük göğüsleri, gündelik giyimde kamufle etmek daha zordur. Bikini kullanırken ise; basit hamlelerle hem çekici bir görünüme sahip olabilir hem de göğüslerinizi daha küçük ve şekilli gösterebilirsiniz.

    -Büyük göğüslerin en büyük problemlerinden birisi, görünümünün sarkık olmasıdır. Bunun için push up özelliği bulunan modeller ideal bir seçimdir.
    -Boyundan bağlamalı bikini üstleri, göğüsleri toplar ve daha küçük görünmesini sağlar. Bu nedenle ilk tercihiniz boyundan bağlamalı modellerden yana olsun.
    -Bikini cupları arasındaki mesafenin az ve üçgen kesimine sahip olmasına özen gösterin.
    -Bikini üstlerinin büyük bölümünde, taş, kurdele ya da işlemeler bulunuyor. Siz, bu özelliklere sahip olmayan modellerden yana tercihte bulunun. Ayrıca, koyu renkli bikini üstleri göğüsleri daha küçük görünür. Ancak bu demek değildir ki bikini altı da aynı şekilde olması gerekiyor. Tam aksine, hareketli bikini altları tercih etmeniz, dikkati kalçalarınızda toplayarak, göğüslerinizden uzaklaştırır.

Büyük Beden Bikiniler

   Büyük beden kadınlar için, yaz aylarının gelmesi ve plajda zaman geçirmek çok da kolay değildir. Ancak, kendinizle barışık olmanız çok önemli. Vücudunuzu, daha ince göstermek için bazı püf noktalardan yararlanmak mümkün olsa da, asıl olan pozitif enerjinizle, kilonuza değil kişiliğinize dikkat çekmektir.

    -Büyük beden kadınlar, yatay çizgilerden kesinlikle uzak durmalı. Yatay çizgiler, daha geniş gösterirken, dikey çizgiler de aksine ince ve uzun gösterir.
    -Vücudunuzu tamamen saran modellerden uzak durun. Bu modeller, yağ biriken noktaları gözler önüne serer.
    -Dar kesimli modellerden olduğu gibi fazla salaş modellerden de uzak durmanız önemli. Bol bikiniler, daha iri görünmenize neden olur.
    -Koyu renkli kumaşların, ince gösteren özelliğinden mutlaka yararlanın ve lacivert, saks mavisi, siyah gibi bikinileri tercih edin. Renksiz kalmamak adına, taşlı ya da renkli gözlük ve şapka kullanabilirsiniz.

Kom Bikiniler

   Kom, söz konusu plaj modası olduğunda Türkiye’deki sayılı markalardan bir tanesi olarak kabul edilebilir. En büyük özelliği; kalitesiz kumaşları kesinlikle kullanmaması. Bu da, plajda kendinizi rahat hissetmeniz, bikinin üzerinizde daha şık durması ve en önemlisi sağlık açısından fazlasıyla önemli. Ayrıca, kumaş seçiminin yanı sıra tasarımları da oldukça başarılı olup, kom bikini modelleri ile vücudunuz çok daha hoş bir şekilde görülmekte.

   Kom, her yaştan her kadının zevk ve ihtiyaçlarına özel bikiniler üretiyor. Görselliği ön planda tutan, daha çok güneşlenmeyi tercih eden kadınlar için ince ip askılar, straplez modeller bulunurken, önceliği yüzmek ve eğlenmek olan kadınlar için hareket özgürlüğü imkânı veren model seçenekleri mevcut. Ayrıca, pek çok firmanın aksine büyük beden kadınları da düşünerek, onlar için de geniş bir seçenek yelpazesi sunuyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.