DEKOLTE SÜTYEN NEDİR? NASIL SEÇİLİR

Dekolte Sütyen Nedir?

   Dekolte sütyen; her türlü dekolte kıyafeti giyilebilir hale getirebilen, sütyen çeşitlerinden bir tanesidir. Çeşit çeşit özellikte olması bakımından birçok farklı dekolte türüyle kullanılabilir farklı modelleri bulunur. Geçmişteki en büyük sıkıntılardan birisi, elbiselerin içine uygun sütyen bulunamamasıydı. Şimdilerde ise; her kıyafetin her rengi için sütyen seçeneğiniz bulunuyor. İşinizi kolaylaştıracak dekolte sütyen modelleri sık kullanımı oldukça riskli olabilir. Ancak günümüzde kıyafetlerin çok çeşitlenmesi ve farklılaşması nedeniyle dekolte sütyenlere ihtiyaç artmaktadır.

Dekolte sütyen seçimi yaparken; kullanacağınız elbise uygun modelleri seçmeniz gerekiyor.

    -Eğer; sırt dekolteli bir elbise ya da badi kullanacaksanız, pek fazla alternatifiniz bulunmuyor. Sırtı, şeffaf olan sütyenler kullanmanız gerekecek. Ancak, tıpkı şeffaf askılar gibi, şeffaf sırt bölümü de her kadının beğenisini karşılamıyor. Bu durumda, dilerseniz farklı dizaynlara sahip olan sütyenleri kullanabilirsiniz. Örneğin; birden fazla çapraz askısı bulunan, kıyafetinizle uyumlu renklere sahip bir sütyen hiç de fena durmayacaktır. Hele ki, kıyafetiniz abiye ve sütyenin sırt kısmındaki ipler de dantel ise; adeta farklı bir tasarım ortaya çıkar.
    -Göğüs kısmı dekoltesi bulunan bir sütyende ise; dekoltenin derinliğine göre hareket etmelisiniz. Hafif dekolteler için; yalnızca sütyenin cuplar arasındaki bölümünün daha çok v kesimine sahip olması yeterli olurken, derin dekolteler için ise; göğüsler arasındaki bölümün şeffaf olması tercih edilir. Bu şeffaf sütyen, sırtta olduğu kadar belli olmayacaktır. Özellikle, hoş bir aksesuar kullanılırsa, görüntünüz çok daha şık olabilir.

Dekolte Sütyen Kullanımında Karşılaşabileceğiniz Sorunlar

    -Özellikle sırt desteği olmayan, şeffaf bantlarla tutturulmuş sütyenler, kayma ve düşme riski çok yüksektir. Sadece silikon ve sütyen desteği sayesinde duran bu modeller, terleme anında düşebilme riskiyle karşı karşıyadır. Bu nedenle en iyilerinden tercih etmeli, kesinlikle ucuza kaçmamalısınız.

    -Tamamı silikon, yapışkan şekilde olan sütyenlerde her türlü risk daha yüksektir. Göğüslere silikon malzeme sayesinde tutunan sütyen, terleme anında düşebilme riskine her zaman sahiptir.
    -Sırt kısmı şeffaf bir destekle tamamlanmış sütyenlerde, riskler daha azdır ancak bu modellerde de, terleme ve uzun süre kullanım sonucunda silikon kısım gevşeyebilir, sütyenin tutunmasını zorlaştırabilir.
yazının devamını aşağıdaki linkden bloğumuzdan okuyabilirsiniz
Sıralama seçin

  Dekolte kıyafetinize uygun iç çamaşırı seçimi, elbisenizi seçerken gösterdiğiniz özen kadar önemlidir. Elbisenize uygun dekolte sütyeni bulabilmek ve kullanırken rahat edebilmek çok önemlidir. Dekolte kıyafetinizin altına nasıl bir iç çamaşırı giymeliyim sorusunun cevabı ise elbette kıyafetinizin altından görünmeyecek bir sütyendir bu da ancak gündelik sütyenler yerine kıyafetinize uygun bir dekolte sütyen ile mümkündür. Dekolte sütyen seçiminde öncelikle göğüs estetiğinizin nasıl duracağına karar vermelisiniz. Ayrık mı? Bitişik mi? Bu sorunun cevabı da cup seçiminiz için önemlidir. Farklı renklerde ve bir çok dekolte kıyafete uygun dekolte sütyen modellerini bu kategoride bulabilirsiniz. Keyifli alışverişler dileriz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.