Destekli Sütyen Modelleri

Destekli yani dolgulu sütyen göğüslerin daha dolgun görünmesine yardımcı olması için kullanılmaktadır. Sütyeni destekli yapan kavram ise çamaşırın içerisinde bulunan kalıplardır. Bu parçalar göğüs kısmını destekleyerek daha yukarıda ve iri göstermektedir. Yarım ya da tam dolgu kalıpları bulunan sütyenler kişinin tercihine göre kullanılmaktadır. Dolgulu Sütyenler dekolte kıyafetleri için kurtarıcı niteliğinde olmaktadır. Bu tarz giysilerin rahatlıkla kullanılması için tercih edilen çamaşırlar göğüslerin olduğundan daha büyük görünmesine destek olmaktadır. Küçük göğüslü kişilerde göğüs şekline uygun bir tercih yaptığında harika bir görünüm yakalamaktadır.

Destekli Sütyen Nedir?

Kadınların kendilerine özgü olan vücut şekilleri bulunmaktadır. Vücutta bir kadın için önemli ve belirleyici bölgelerin başında göğüs bölgesi yer almaktadır. Ve her kadının olmazsa olmazı her zaman üstünde bulundurduğu en önemli giysisi sütyendir.  Sütyenlerin kup bölgesinde sıvı, sünger gibi dolgu malzemeleri ile kalınlaştırılarak yapılan ve göğüsleri olduğundan daha büyük görünmesine yardımcı olan sütyen modeline destekli sütyen denmektedir. Peki destekli sütyen ne işe yarar? Göğüsleri küçük olan kadınlar kullandıkları destekli Sütyenler ile bölgenin dolgun görünmesine yardımcı olmaktadır. Kullanılan dolgu miktarına ise karar verilebilmektedir.En çok kullanılan malzeme hem yumuşak olması, hem de yıkanarak kolaylıkla temizlenmesi sebebiyle süngerdir. Su veya slikon destekli sütyen modelleri de üretilmektedir. Yarım destekli Sütyen ya da tam destekli Sütyen tercihi yapıldığında büyüklük görünümü değişiklik göstermektedir.

Destekli sütyen dolgu bölgesinde kullanılan malzemenin çokluğu, bir başka deyişle göğüsleri ne kadar büyük gösterdiğine göre ikiye ayrılır.

2-beden-buyuk-gosteren-sutyen-reina-23500-23-B

Yarım destekli Sütyen

Göğüsleri 1 bedene kadar büyük gösteren sütyenlere yarım destekli sütyen adı verilir. Diyelimki 75 beden sütyen kullanıyorsunuz. 75 beden yarım destekli sütyen kullandığınızda göğüsleriniz 80 beden görünümünde olacaktır.

Tam Destekli Sütyen

Göğüsleri 2 bedene kadar daha büyük görünüm veren sütyen çeşidine tam destekli sütyen adı verilir. Eğer göğüslerimiz 80 beden ise tam destekli sütyen kullandığımızda 90 beden göğüs görünümü elde etmiş oluyoruz.

 Dolgulu Sütyen seçimi yaparken öncelikli olarak nasıl bir kıyafet giyilmesi gerektiğine karar verilmesi gerekmektedir. Nasıl sütyen seçmeniz gerektiğine sütyen modelleri bölümünden karar verebilirsiniz.  Gündelik giyilecek bir kıyafet tercihi yapıldığında veya akşam dışarı çıkılacak ise farklı tercihler söz konusu olmaktadır. Tam destekli Sütyen modelleri gündelik için son derece uygun olabilmektedir. Yanı sıra tercih yaparken bedene uygunluğu, duruşu, rahatlığı, destekli Sütyen iç kısmı ile göğüs uyumu da seçim için önemli kriterler arasında yer almaktadır.

 Bunlardan bağımsız olarak yeni doğum yapmış emziren anneler için de üretilmiş destekli emzirme Sütyeni de var olan modeller arasındadır. Bu model de klasik dolgulu sütyende olduğu gibi göğüsleri daha dik ve daha büyük göstermektedir. Tek farkı kup bölmesinde bulunan aparat ile sütyenin uç kısmı açılmaktadır. Böylece sütyeni çıkarmadan anneler bebeklerini emzirme kolaylığına sahip olurlar.

Destekli sütyenin bir diğer türü de push-up sütyenlerdir. İngilizce yukarı kaldırmak manasındaki push up adından da anlaşılacağı üzere göğüsleri yukarı kaldırarak daha dik bir görünüm vermektedir. Push up sütyenler bunu sütyenin kup bölgesinin alt kısmında bulunan dolgu ile sağlamaktadır. Yani push up sütyenler göğüsleri sadece yukarı kaldırma değil aynı zamanda büyük gösteren sütyen kısmına girmektedir.

İlk defa Ünlü Amerikan iç giyim markası Victoria’s Secret tarafından üretilen Bomb Shell Bra adı verilen sütyenler hem destekli hem push up özelliğini birarada bulundurmaktadır. Sütyen hem göğüsleri alt kısmından destekleyerek yukarı doğru kaldırmakta hem de sütyenin sağ ve sol dış kenar bölgelerinde bulunan destekler ile göğüsleri dekolte bölgesine doğru itmektedir.

Push Up sütyen

Sıralama seçin
169,29 TL
137,70 TL

İç giyim alışverişlerinde bayanların en çok kullandığı sütyen modellerinin başında destekli sütyen modelleri gelmektedir. Destekli sütyenler göğüsleri dik ve daha güzel göstermek için sıklıkla da küçük göğüslü bayanların daha büyük ve dik görünüm için tercih ettikleri dolgulu sütyen modelleridir. Son yıllarda push up sütyen olarak da isimlendirilen destekli sütyen modelleri yarım destek ve tam destek olarak da çeşitlendirilmiştir. Yarım destekli sütyen modelleri sütyenin alt kısmından destekli olarak üretilmiş olup daha çok göğüsleri dik göstermek için kullanılır. Tam destekli sütyen modelleri ise alttan desteğin yanı sıra yanlardan desteği sayesinde göğsün yanlara yayılmasını  önler ve hem dik hem de daha yuvarlak bir görünüm sağlar.  Ayrıca sarkık göğüsler için de destekli sütyen kullanılabilir. Yüzlerce iç çamaşırı modeli arasından göğsünüze uygun dolgulu sütyen seçimi için aradığınız tüm modelleri destekli sütyen kategorimizde bulabilirsiniz. Unutmayın tüm sorularınız için müşteri hizmetlerimiz telefonun diğer ucunda. Keyifli alışverişler dileriz.

Destekli Sütyen İle Desteksiz Sütyen Farkı Nedir?

Destekli sütyen ve desteksiz sütyen arasındaki fark, sütyenin tasarımıdır. Desteksiz sütyenler, herhangi bir özelliği mevcut olmayan, boş cup sütyenler olarak da bilinir. Destekli sütyenlerin üretimi sırasında ise; cupların üst bölümünün süngeri makinalar aracılığı ile baskı uygulanarak inceltilirken, alt kısmının süngeri kabarık kalmaktadır. Böylelikle alt kısmın süngeri daha kalın olmakta ve göğüsleri alttan destekleyerek daha dik ve daha dolgun görünmelerini sağlar. Dolgulu sütyenle destekli sütyen arasında herhangi bir fark bulunmayıp, aynı modellere verilen farklı adlardır.

Destekli Sütyen

Destekli sütyenler, kişilerin göğüslerinin daha dik ve daha dolgun görünmesini sağlayan sütyenlerdir. Son zamanlarda daha çok push-up adı ile bilinmekte ve satılmaktadır. İç giyimle ilgili doğru bilinen yanlışların başında, destekli sütyenlerin amacının göğsü daha büyük göstermek olduğu gelir. Aslında amaç, göğüslerin daha biçimli ve dik durmasıdır. Sadece küçük göğüslü kadınlar tarafından kullanılmayıp, büyük göğüslü kadınlar tarafından da kullanılmaktadır.

Destekli sütyenler, yalnızca göğüslerinizi daha güzel göstermekle sınırlı kalmayıp, rahatlığınıza da katkıda bulunur. Alt kısımdan göğüslerin desteklenmesi, göğüs kaslarınızın tüm ağırlığı taşımaması anlamına gelir. Böylelikle daha rahat hareket eder ve göğüslerinizin sarkmasının önüne geçersiniz.

Destekli sütyen seçimi sırasında; gündelik kullanım için bir ürün alacaksanız, penye ve pamuk kumaşları tercih etmelisiniz. Özel günlerde, geceliklerinizle beraber kullanmak için dantelli ve saten modeller uygundur. Naylon kumaşlar ise; yalnızca standart altı markalar tarafından kullanılır ve bu ürünlerden her zaman uzak durmanız yararınıza olur.

1- Yarım Destekli Sütyen

Yarım destekli sütyen, yalnızca göğüs altında dolgu bulunduran modellere verilen ad olarak bilinir. Ayrıca; sütyenin cupları göğüsün yarısını sarar. Bu modellerin dezavantajı, yanlardan bir destek sağlamadığı için; sütyenin üst kısmında bir potluk oluşabilir. Özellikle dar ve ince kumaşlı kıyafetlerinizden belli olan potluk, istediğiniz görünümün önüne geçebilir. Ancak; spor yaparken ya da vücut hatlarınızı fazla belli etmeyen kıyafetlerle kullanmanız mümkün.

2- Tam Destekli Sütyen

Tam destekli sütyenler, göğüsleri yalnızca alttan değil yan kısımlardan da destekleyen modellerdir. Bazı göğüslerde, sarkmanın yanı sıra, yanlara doğru yayılma durumu da gözükür. Tam destekli sütyenler, göğüsleri hem daha dik hem de daha toplu gözükür. Böylelikle göğüsleriniz daha biçimli durur ve özellikle streç formdaki kıyafetlerinizle harika bir görünüm ortaya çıkar. Mümkün oldukça penye ve pamuk ağırlıklı modelleri tercih etmeniz, sağlık açısından daha doğru olacaktır.

Desteksiz Sütyen

Desteksiz sütyenler, günümüzde çok sık tercih edilmeyen modeller arasında yer alıyor. Boş cup olarak da bilinen bu modellerin cuplarının içindeki sünger her bölgede aynı kalınlıkta olur. Desteksiz bir sütyen alacaksanız, kaliteli kumaşa sahip olmasına özen gösterin. Kalitesiz kumaştan üretilen sütyenlerin şekilleri kolaylıkla bozulabiliyor. Bu durum da, kıyafetin dışarından bakıldığında pürüzsüz bir görünüm yerine, pıtırcıklı bir görünüm oluşur.

Desteksiz sütyen kullananların, balenli modelleri tercih etmesi daha doğru olur. Balenli modeller, zaman içerisinde göğüslerin yer çekimine yenik düşerek sarkmasını engelleyecek bir tasarıma sahiptir. Ancak kaliteli modeller tercih edilmediği takdirde, balenler kumaşı yırtarak, teninizi tahriş edebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.