NBB

Doğum Sonrası Korse

Doğum öncesi bebelerin iyi beslenmesini hedef alan anne adayları yeme konusunda rahat davranarak fazla kilo alabilmektedir. Bu noktada vücutta oluşan deformasyonlar, fazla yağlanmalar kaçınılmaz olmaktadır. Alınan fazla kilolar doğum sonrasında çeşitli yöntemlerle belirli süre zarfında verilebilmektedir. Ancak bu süre zarfında genişleyen karın bölgesinin sıkı ve fit görünüme kavuşabilmesi için doğum sonrası korse kullanımı önerilmektedir. Doğum sonrası korse ne zaman kullanılır? Sorusu özellikle doğum yapan kadınlar tarafından merak edilmektedir. Diyet programları uygulayan kadınlar ve uyguladıkları egzersizlere rağmen göbek bölgesinde biriken yağ kütleleri kadınlar için ciddi sorun olarak görülmektedir. Bu sorunun önüne geçebilmek için farklı bir yöntem olan korse kullanımı da önerilmektedir. Doğum sonrasında tercih edilen korseler sayesinde uygulanan bölgede sıkı bir görünüm elde edilmektedir.

Göbek sarkmasını önlemek için kullanılan korseler anne karnında büyüyen çocuğun doğumundan sonra ortaya çıkan deformasyonu gizlemek için kullanılmaktadır. Doğumdan sonra egzersiz, düzenli beslenme ve korse kullanımı birlikte tercih edilmektedir. Doğum sonrasında korse modelleri kullanımlarına göre farklılık göstermektedir. Straptez şort korse, sırtı kapalı inceltici korse, zayıflatıcı zıbın korse, göğüs altı zayıflatıcı korse, kısa paçalı zayıflatıcı korse çeşitlere verilecek örnekler arasında yer almaktadır. Normal doğum ya da sezaryen doğumlar sonrasında korse kullanımı uzmanlar tarafından da mutlaka tavsiye edilmektedir. Bu açıdan bakıldığında karın, göbek bölgesinin toparlanması için istenilen model tercihi yapılarak korse kullanılması gerekmektedir. Egzersize ek olarak kullanılan korse sayesinde vücudun incelmesi ve forma girilmesi mümkün olmaktadır. Korse kullanımı ile fazla kiloların gitmesi, karın ve göbek bölgesindeki fazla yağların erimesi mümkün değildir. Karın kaslarının çalışması üzerine bu bölgelerde incelme meydana gelmektedir. Karın bölgesinin fit bir görünüme kavuşması için egzersiz yapılması şarttır.

Doğum sonrası korse kullanımı daha estetik bir görünüme kavuşmak için tercih edilmektedir. İnce ve düz karın görüntüsü elde edebilmek için kullanılan korse fiziğin daha düzgün görünmesini sağlamaktadır. Düzenli egzersiz ve beslenme ile sağlıklı biçimde yağlı karın bölgesinde incelme meydana gelmektedir. Doğum sonrası göbek ya da karın bölgesinde oluşan yağlanma kalıcı değildir. Gereken önlemlerin alınması ile uygun biçimde zayıflama mümkün hale gelmektedir. Korselerin kullanımı ile sıkı ve fit bir görünüm elde eden vücutta kasların tutulma ve bel ağrılarının ortaya çıkma riski mevcuttur. Yeni doğum yapan bir kadının bir saatten fazla korse kullanımı önerilmemektedir. Doğum sonrası korse tavsiyesiolarak bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bunlar:

  • Ürünün pamuklu olması,
  • Çok sıkı olmaması,
  • Bir saatten fazla kullanılmaması,
  • Bel fıtığı, eklem ve kas sorunları olan kişilerin ise doktora danışmadan korse kullanmaması oldukça önemlidir.
Sıralama seçin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.