Emzirme Sütyeni Nedir 

Emzirme Sütyeni, kadınların doğum sonrası bebeklerini emzirme süresince sütyenlerini çıkarmadan sadece sütyenin ön kısmında bulunan cep şeklinde açılır bölme ile çocuklarını   rahatlıkla emzirmek için   kullandığı geniş askılı, kanca ya da klips ile ayar yapılabilen, balensiz bir sütyen türüdür. Lohusa sütyeni olarak da bilinen bu sütyen bebeğini emziren anneler için büyük bir konfor sağlayan iç giyim ürünüdür. 

Emzirme Sütyeni Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Emzirme sütyende ilk dikkat etmemiz gereken kriter sağlık ve konfordur, emzirme sütyeninin %100 pamuklu kumaştan pamuklu emzirme sütyeni  üretilmiş olması ve balensiz bir yapıya sahip olması gerekir.

Sıradan sütyenlerde bulunan balen göğüslerde sıkıştırma ve baskı yapacağı için göğüslerde şişme,yanma ve ağrılara sebep olabilir.  Bu yüzden alacağımız ürünün  balensiz emzirme sütyeni olmasına dikkat etmeliyiz.

Ayrıca emzirme döneminden daha hassas olan göğüs uçlarının sürtenmeden dolayı tahriş olmaması için iç kısmının yumuşak bir dokuya sahip olması gereklidir.

Emzirme döneminde büyüyüp ağırlaşan göğüslerin ağırlığının sırta daha geniş yayılması için geniş askılı olması gereklidir.

Emzirme sütyeninin göğüs ucunu açıkta bırakacak şekilde açılıp kapanan kısmının bir elinizle kolaylıkla açıp kapatabileceğiniz şekild çalışması gerekir. 

Kadınlar için en hassas olduğu zaman hamilelik ve sonrası dönemdir. Hamilelik ve lohusa süresince vücutta fiziki bir çok değişiklikler gerçekleşiyor ve vücut daha hassaslaşıyor. Bu dönem anne adayları ve yeni annelerin kullandığı giysiler de büyük bir önem taşıyor.  Özellikle iç giyim ve ev kıyafetlerinin %100 pamuklu ve rahat kumaş olması anne sağlığı açısından önemlidir. Lohusa Pijama, Hamile Külodu. Emzirme Atleti, Emzirme Sütyeni gibi ürünler sırf bu amaçla üretilmiş ürünlerden bazılarıdır. Bu yazımızda çiçeği burnunda annelerin vazgeçilmezi olan Emzirme Sütyeni nedir ve emzirme sütyeni alırken dikkat edilmesi gerekenler ve emzirme sütyenin ne gibi kullanım kolaylıkları vardır kısaca bahsedeceğiz

Rahatlık

Emzirme sütyenini diğer sütyenlerden ayıran özelliklerinden birisi konforlu olması. Emzirme sütyenlerinde balen yani sütyenin alt kısmında destekleyici bir tel bulunmadığı için daha rahat bir sütyen çeşididir. Her ne kadar balenli sütyenler kadar olmasa da lohusa sütyeni tasarımı sayesinde göğüsleri destekleyen düzgün bir görüne kavuşturan yapıya sahiptir. Emzirme döneminde normal halinden hacim olarak daha büyük ve ağır olan göğüslerin sırta yaptığı baskıyı azaltmak için geniş askılı olarak üretilen emzirme sütyenleri bu sayede ağırlığın vücuda eşit olarak dağılmasını sağlar.  Ayrıca vücuda değen kısımının pamuklu ve yumuşak bir kumaş olması lohusa döneminde daha narin olan göğüs uçlarının sürtünmeden dolayı tahriş olmasını engeller.

Sağlık

Normal sütyenlerde bulunan balen göğüslerde sıkıştırma ve baskı yaptığı gibi emzirme döneminde süt kanallarını tıkayabilir. Bu durumdan hem bebek hem anne de olumsuz etkilenecektir. Hamile sütyeni sayesinde anne ve bebek sağlığı açısından bu durum ortadan kalkacaktır.

Kullanım Kolaylığı

Bebek emzirmek sadece evde yapılan bir şey değildir kadınlar için, alışveriş yaparken, seyahat ederken de bu ihtiyaç doğabilir. Ev dışındaki ortamlarda emzirmek rahat olmayacağı için emzirme işleminin hızlı ve pratik bir şekilde yapmak gerekir. Emzirme sütyenleri göğsün tamamı ve sadece uç kısmı tek elle bile kolayca açılabilen modelleri üretilmektedir. Hamilelik ve sonraki süreç boyunca göğüslerde değişim çokça yaşanmaktadır bunun için alınacak sütyenin son zamana bırakılıp o zamanki göğüs ölçüleriyle sütyen alınması beden ölçüsüyle ilgili problemleri en aza indirecektir.

Başlıca emzirme sütyen modelleri

Toparlayıcı emzirme sütyenleri

Dikişsiz emzirme sütyenleri

Balensiz emzirme sütyenleriSıralama seçin

Emzirme Sütyeni   

Gebelik kadar gebelik sonrasında ki süreç de anneler için önemli bir süreçtir. Anneler, çocukla birlikte bu yeni sürece alışma evresinde hayatlarını kolaylaştıracak bazı pratik çözümlere ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyacın doğal bir sonucu olarak emzirme sütyeni fikri annelere çocuklarını emzirme açısından pratik hayatta oldukça katkı sağlamıştır. Emzirme sütyenleri, sütyen çıkarmadan kolayca emzirme dışında, kullanımı rahat bir iç giyim ürünü olarak anneye rahatlık hissi verir ve meme ucunda tahrişi önler, hijyen sağlar. Farklı renk, desen ve modellerde iç çamaşırlarının yanında bedeninize uygun emzirme sütyenlerini de Çamaşırım.com`un emzirme sütyeni kategorisinde bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.