Erkek Korse

Erkek Korse nedir ne işe yarar ?

Erkekler korse kullanır mı hiç diye düşünmeyin. Korse doğru kullanıldığı takdirde  hem vücut estetiği hem de sağlık açısından oldukça faydalı bir giysidir Korse, eski dönemlerde sadece kadınlar tarafından daha ince ve düzgün  görünmek için kullanılanı esnek iç giyim kıyafetidir. Korse denince herkesin aklına sadece ince görünmek için giyilen bir iç giysi gelse de tıbbi amaçlı kullanılan bir çok medikal korse türü de vardır. Skolyoz ve kamburluk gibi duruş bozukluklarının düzeltilmesinde kullanılan dik duruş korse, fıtık problemi olanları için bel fıtığı disk kayması korsesi, eklem yerlerinde oluşan ufak zedelenmeler için koruyucu ve iyileşmeye yardımcı kullanılan diz korsesi, el bilek korsesini medikal korselere örnek olarak sayabiliriz.

 

Korse çeşitleri nedir ve nasıl kullanılır?

Korse modelleri nelerdir diye sorarsanız; Vücudun kısmi bölgesi için üretilen korseler olduğu gibi aynı anda bir kaç bölge için kullanılan korseler de mevcuttur. Bir de tüm vücudu aynı anda sıkılaştıran ve incelten korseler de var bunlara tüm vücut korse, body korse, boy korse gibi isimlerle anılmaktadır. Sadece bel bölgesi için kullanılan bel korsesi, bel ve karın bölgesi sıkılaştırmak amaçlı kullanılan  göbek korse. Slip korse ve string korseler de bel ve göbek için kullanılmaktadır. Erkeklerin aksine Kadınlar için korse çeşitleri oldukça fazladır. Örneğin Slip korselerin baldır bölgesini bel ve göbek ile aynı anda sıkılaştırmak amacıyla kullanılan paçalı korseler mevcuttur. Normal doğum ya da sezaryen doğum sonrası özellikle göbek bölgesinde oluşan sarkmalar için doğum sonrası korseler vardır. Sadece bacakların sıkılaşması ve daha ince görünmesi için tayt korse modelleri üretilmektedir. Elbiselerin altına giyebilen korse modeli ise etek korsedir, etek korse aynı zamanda elbisenin içinin görünmesini engeller ve astar görevi de görür. Vücudun üst kısmı yani bel, göğüs için genellikle kullanılan atlet korseleri sayabiliriz.

Bunların yanında kullanım amacı incelmek ya da sıkı görünmek olmayan, tıbbi amaçlı kullanılan medikal korse çeşitleri vardır  vardır. Kamburluk önleyici korse , kambur korsesi, sırt korsesi, posturex korse, sırt korsesi gibi isimlerle bilinen Dik Duruş Korsesi medikal korseler arasında en yaygın olanıdır. Dik duruş korsesi,  Omuz ve rhomboideus gibi kasların zayıflamaları durumunda onların kuvvetlenmesi amacıyla, yaptığı işten dolayı uzun süre bilgisayar karşısında oturmak zorunda olan kişilerde  oluşan duruş bozuklukların tedavisinde ve gelişim sürecinde olan çocukların duruş bozukluğunun düzeltilmesinde destekleyici amaçla kullanılan kamburluk önleyici korse türüdür.  Bir diğer yaygın medikal korse ise omurlarda ve beldeki rahatsızların düzelmesi için kullanılan omurgayı ve belin alt kısmını destekleyici lumbosakral çelik balenli korsedir.  Eklem rahatsızlıkları için kullanılan koruyucu destekleyici görevi olan el, bilek, diz korseleri de medikal korselerden sayılır. Ayrıca bel korsesi, doğum sonrası korse, karın korsesi de tıbbi amaçlı kullanılabilen korselerdendir.

Korse sadece kadın için üretilen bir giysi değildir tabi erkek için de üretilen korse modelleri vardır. Özellikle Türk erkeklerinin en büyük problemi göbekleridir ve bunun için erkek bel korsesi  en çok kullanılan korse türüdür. Diğer yaygın erkek korse türü ise erkek atlet korsedir. Erkek atlet korse vücudu sıkılaştırarak fitnese gitmiş gibi bir görünüm sağlıyor.
Korsenin faydaları nelerdir ?

Erkek Korsenin faydaları denilince akla ilk gelen göbek bölgesini toparlamasıdır, tüm korselerin en genel özelliği toparlayıcı korse olmasıdır. Bu yüzden toparlayıcı korse diye bir korse türü doğal olarak bulunmamaktadır. Korseler  kadınların istenmeden aldığı kiloları gizlemede en çok faydalandığı giysi türüdür. Her bedene ve vücudun her bölgesine özel olarak ayrı ayrı üretilen korse türleri elbise üzerinden belli olmadığı için hem kadınlar hem erkekler tarafından  gönül rahatlığıyla giyiliyor. Bunun yanında giyildiğinde 1 beden hatta 2 beden incelten korse türleri de mevcuttur, ekstra sıkılaştıcı ve toparlayıcı özelliği olan bu korseler sayesinde istediğiniz zarif görünüme anında kavuşabiliyorlar. Medikal korseler zaten tıbbi amaçlı üretildiği için hepsi için faydalıdır diyebiliriz.

Erkek Korse zararlı mıdır, Korse alırken nelere dikkat edilmelidir ?

Korse alırken yapılan en büyük hata yanlış beden alınmasıdır. Kadınlar daha ince ve sıkı olacağım düşüncesiyle normal kullandığı giysi bedenlerinden bir beden daha küçük korse alıyor. Vücuda uygun olmayan bedendeki korse aşırı sıktığı için vücutta tahrişlere neden olabilir ya da kan dolaşımını olumsuz etkileyebilir. Korse alırken normal kıyafet bedeniniz ne ise o bedeni almak gerekiyor küçük beden sıkıp rahatsız ettiği gibi, rahatsız etmesin düşüncesiyle büyük beden korse alma durumunda da vücuda oturmayan korse faydasız olmasının yanı sıra elbise dışından da kötü bir görünüme sebep olur.   Ayrıca alınan ürün kalitesi çok önemlidir, alacağınız ürün nefes alan ve kaliteli kumaştan üretilmiş olmalıdır, ucuz ve kalitesiz kumaştan üretilen ürünler cildi tahriş etmektedir. Uzun süreli korse kullanımı da yanlıştır, sonuçta vücudun da bizim gibi hava almaya dinlenmeye ihtiyacı var, Peki

korse kaç saat takılmalı?

Genelde 8 saat civarı kullanım tavsiye ediliyor ama korse iç giysisi olduğundan hemen çıkarma imkanı olmadığından bir kaç saat daha uzun olmasında bir sakınca olmaz büyük ihtimal. Medikal korseler kesinlikle doktor tavsiyesine göre  satın alınmalıdır ve kullanım saati ve şekli de doktorlar tarafından belirlenmelidir.

Korse zayıflatır mı ?

Çoğu kadın korse alırken korseyi zayıflamak amacıyla alıyor ama tüm korseler zayıflatmak amacıyla üretilmiyor. Korse zayıf gösterir mi diye sorarsanız bu sorunun cevabı tabi ki evet ; çünkü korsenin asıl amacı vücudu sıkılaştırmak, toparlamak ve ince bir görünüme kavuşturmaktır. Zayıflatan korse var mı diye sorarsanız, hem evet hem hayır bu sorunun cevabı diyebiliriz. Bazı firmalar özel içerikli zayıflatan inceltici korseler üretmektedir. Bu korseler içeriğindeki mikrokapsüller sayesinde hareket ettikçe patlamakta ve vücuda nüfuz edip yağ yakmaya  ve zayıflamaya destekte bulunmaktadır.Erkek Korse kullananlar

Doğru amaçla ve doğru bedende kullanılan korselerde kullanıcı yorumları olumlu pozitif olduğu halde yanlış beden kullanımlarında, kalitesiz ucuz ürün kullananlarda, zayıflama umuduyla korse alanlarda ve doktor tavsiyesi olmadan alınan korselerde kullanıcı yorumları çoğunlukla olumsuz olmaktadır.Sıralama seçin
81,00 TL
58,32 TL
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.