Gelinlik Altına İç Çamaşır Giyimi Nasıl Olmalı?

Gelinlik Altına İç Çamaşır Giyimi Nasıl Olmalı?

24 Eylül 2018

Düğün günü birçok insan için önemlidir ama gelinler için önemi tartışılamaz. Birçok genç kız gelinliğinin, evinin, düğünün hayalini yıllar öncesinden kurar. İç çamaşırı bu hususlar açısından bakıldığında önemsiz gibi görünebilir. Oysaki düğün gününü rahat ve şık geçirebilmeniz için en temel konulardan bir tanesidir. Tam da bu nedenle gelinlik iç çamaşırı seçimini büyük bir dikkatle ve özen göstererek seçmelisiniz.

Düğün gününüz için yanlış bir çamaşır seçmeniz halinde gerek fotoğraf çekiminde gerek düğün akşamında birçok talihsizlikle karşılaşmanız olasıdır.

Gelinliğin üzerinizde olması gerektiği gibi durmasını sağlayan da bir bakıma iç çamaşırınızdır. Potluklar, sıkmalar gibi çirkin görünümleri önüne geçmek ve kendinizi rahat hissetmek için iç çamaşırı seçimini hafife almamalısınız.


Düğün Gecesini Tamamlayabileceğiniz Çamaşırlar


Düğün akşamında giymiş olduğunuz çamaşırlar bu özel gecenizi tamamlamak istiyorsanız; gerçekten özel ve şık parçalar tercih etmelisiniz. Bu noktada önceliğiniz saten ve dantelden yana olabilir. Penye çamaşırlara göre biraz daha rahatsızlardır ama bir daha yaşamayacağınız bu özel gün için bu riski almaya değer.

Çamaşırın hem şık olmasına dikkat etmelisiniz hem de gelinliğin modeli ile uyumlu olmasına. Eğer saten ya da dantel kumaşları tercih edecekseniz; alt çamaşırın iç kısmında penye parça olması, sütyenin iç kısmının da pamuklu kumaşlarla kaplanmış olması terleme, kaşıntı gibi sorunlarla karşılaşmanızı önler.

Gelin İç Çamaşırı Seçimi için Dikkat Edilecekler


-Gelinliğin içinde kullanacağınız sütyenin seçimini provalardan önce belirlemeli ve provalarda her daim yanınızda bulundurmalısınız. Sütyenin bedeni, cup değeri, balenli olup olmaması, destekli olması gibi birçok husus gelinliğin üzerinizdeki duruşu değiştirir.


-Gelinliğinizin altına jartiyerli bir model kullanacaksanız ve daha önce hiç böyle takımlar giymediyseniz; birkaç gün önceden alıştırmalar yapmaya başlamanızda fayda var.

-Seçtiğiniz iç çamaşırının terlemelere, kaymalara, kaşıntılara karşı önlemleri olan modeller olması önemlidir. Aksi halde düğün gününde huzursuz olabilirsiniz.

Jartiyerli Büstiyer Takım 5800 Jartiyerli Sütyen Külot Takım 5260 Beyaz Büstiyer Kom Alegra

Ürünleri incelemek için fotoğraflara tıklayın.


Gelinliğin Modeline Uygun Çamaşırlar


Dekolteli Gelinlikler: Gelinliğiniz sırt, göğüs dekolteli olabileceği gibi farklı bölgelerde pencereler şeklinde dekolteli olabilir. Günümüzde artık her türlü gelinlik için birçok iç çamaşırı seçeneği bulabilmeniz bakımından kendinizi şanslı kabul edebilirsiniz.

Sırt ya da göğüs dekoltesi çok fazla ise silikon olarak üretilen ve sadece göğsü kapatarak yanlardan şeffaf bantlarla desteklenen sütyenleri tercih edebilirsiniz. Gelinliğiniz üzerinden herhangi çirkin bir görünüme de neden olmazlar.

Eğer dekolteniz sırt kısmında ise yine aynı modeli tercih edebileceğiniz gibi sırt kısmında şeffaf bant geçişi olan modelleri de kullanabilirsiniz. Özellikle büyük göğüslü bayanların sırt desteğine önem vermesi önemlidir. Ayrıca sütyen askısız olacaksa balenli olması daha sıkı tutunmasını sağlayabilir.

Vücuda Tamamen Oturan Dar Gelinlikler: Bu tür bir gelinlik seçtiğinizde vücut hatlarınızla beraber iç çamaşırının hatları da ortaya çıkacaktır. Bu nedenle güpürsüz, kabartısız modeller kullanmanız önemlidir. Gelinlik kumaşınızın ince bir kumaştansa; iç çamaşırının da aynı şekilde ince yapıda olmasına dikkat edin.

Dolgusuz Jartiyerli Büstiyer Takım 5661 Jartiyerli Sütyen Takım 2516 Nurteks Dolgulu Bustuyer Set 3636


Omuz ve Boyun Detaylı Gelinlikler: Gelinliğiniz boyundan askılıysa iç çamaşırı askılarının olmaması gerekir. Askısız birçok sütyen modeli bulabilirsiniz ama bu sütyenlerin de gelinlikle renk uyumuna, bedeninize uyumuna özen göstermelisiniz.

Askısız sütyen istemezseniz; gelinliğin boyun kısmında kalın detaylar varsa; boyun askılı sütyenler de tercih edebilirsiniz. Tek omuzlu gelinlikler için de aynı şekilde askısız sütyenler kullanılabileceği gibi ek olarak tek askılı sütyen modelleri de tercih edilebilir.

Straplez Kesimli Gelinlikler: Straplez gelinliklerde en büyük şikâyet gelinliğin üzerinizden sürekli kayması olacaktır. Bunun için önce gelinliği diktirirken üst kısmın içine kaydırmaz şeffaf malzemeler ekletebilirsiniz. Ek olarak da askısız sütyenlerin iç kısmında kaydırmaz olanlarını kullanabilirsiniz. Ancak bu kaydırmazlığın kalitesine ekstra özen göstermelisiniz ki düğün gününüz hayal kırıklıklarıyla son bulmasın.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.