Kombinezon Modelleri, Çeşitleri

Kadınların iç giyim seçenekleri oldukça fazladır. Hatta çoğu kadın bile ne denli farklı iç giyim ürünlerinin olduğunu bilmez. Çünkü her sezon yeni modeller, fantezi ürünleri piyasaya sürülmektedir. Kombinezon ise kadın iç giyim ürünlerinden biri olup en çok tercih edilenler arasında yer alır ve hemen hemen tüm kadınlar kombinezon ne demek bilirler.

Kombinezon nedir?

Fakat biz yine de kombinezonun ne olduğundan biraz bahsedeceğiz. Kadınların sıklıkla tercih ettiği, kısa ve askılı, genellikle saten kumaştan üretilen kolsuz iç çamaşırı modellerinden biridir kombinezon. 1940'lı yıllarda ilk kez naylondan yapılmış astarlı iç çamaşırları da kadınlar tarafından oldukça ilgi görmekteydi. Çeşitlilik ise 1960'lı yılların başında ortaya çıkmaya başladı. Kadınlar genellikle kombinezonları elbiselerinin içerisine astar olarak giymekteydi. Ayrıca kombinezon modelleri zaman içerisinde likralı kumaşlardan üretilmeye başlandığında daha çok tercih edildi. Çünkü kadınların hatlarını daha estetik ve formda gösteriyordu.

Günümüzde hala birçok kadın elbiselerinin altına bu ürünü giyerek çok daha estetik bir görünüme sahip oluyor. Tabi zaman içerisinde iç giyim etekler üretildikleri kumaş sayesinde korse görevi de görmeye başladı. Böylece giyen kadınlar en az bir beden daha zayıf görünmektedirler. Birbirinden farklı modelleri ile kadınlara hitap eden kombinezonlar pamuk, saten, dantel ve ipek kumaşlardan üretilmektedir. En kaliteli  kumaşı ise tabi ki ipek kombinezonlardır. Bu kumaşın modelleri diğerlerine nazaran biraz daha pahalıdır. Fakat sürekli elbise giyen ve altına bu üründen kullanan biriyseniz tercihinizi ipek kumaşlardan yana yapmanızda yarar görüyoruz.

Kombinezon etekler kadınlar tarafından özel gecelerde sıklıkla tercih edilse de aslında görevi, kaygan kumaşlardan üretilerek kıyafetlerin içerisine giyilmesidir. Böylece kıyafetleriniz ile aranızda olan bu ürün kıyafetlerinizin üzerinize yapışmasını engeller. Kayganlık sayesinde rahat hareket edebilmenizi sağlar. Özellikle etek ya da elbiselerin altına giyilir, böylece etekleriniz bacaklarınıza yapışmaz, elektriklenmez ve eteğiniz açıldığında görünmemesi gereken yerlerinizi örter. Yine elbiselerinizin toplanmasını ve yukarı kaymasını engeller. Güneş ışığı ya da herhangi bir ışık altında genellikle ince yapıda olan elbiseleriniz altından vücudunuzun sergilenmesini engeller. İç çamaşırının görünen izlerini kapatır. Kısaca tamamen bir astar görevi üslenir. Tabi yine de özel günlerinizde ve gecelerinizde kendinizi rahat hissediyorsanız alt etek tercih edebilirsiniz.

Sıralama seçin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.