Korse


Korse aslında ilk çıktıgında saglık için kullanılıyordu fakat günümüzde neredeyse tüm kadınların gözdesi oldu! Her kadın ince gözükmek ister bunu spor yaparakta elde edebilirler korse kullanarakta. Korse çeşitleri oldukça fazladır. Atlet, boy, paçalı, tayt, bel, dikişsiz, body, etek, string korse olarak bulunmaktadır.
Atlet korse, hamilelikten sonra kullanılabilir, karın bölgesindeki takviye sayesinde belinizi incelterek şekillendirir. Bir beden zayıf gösterir. Boy korse, üç çeşit boy korse vardır. Diz altı, diz üstü ve bilekte biten korse olarak çeşitleri mevcuttur. Kullanıcagınız kıyafete göre seçimizi yapabilirsiniz.

Tayt korse, dış giyime oldukça uygundur. Deri, düz, kendinden desenli olarak mevcuttur. Bir beden zayıf gösterir. Bel korse ise, karın bel ve göbek gibi sorunları olan kadınlar tarafından çok tercih edilen bir korsedir. Kemer şeklinde olanını da kullanabilirsiniz slip modelleride tercih ediliyor. Dikişsiz korse, karın karın yanları beli ve baseni toparlar. Bel bölgesindeki silikonu sayesinde kayma ve toplama yapmaz kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Body korselerin bir çogu dış giyime uygundur. Oldukça şık bir görünümü vardır. Karın bölgesini, mideyi, karın yanlarını ve beli etkili bir şekilde toparlar kullanımı oldukça rahattır.

Etek korse, elastanlı özel etek bandı ile kayma ya da yukarıya çıkma yapmaz. Vücut şeklini alır iz yapmaz. String korse ise, kaymayı önleyen bat sayesine vücuttan kayma oynama yapmaz. Bir beden küçülten dikişsiz korsedir. Kom, Nbb, Ten, Reflections, Doreanse markaların yeni ürünleri sizlerle! Ürünlere ulaşımız bir o kadar da kolay sadece bir tık ile sahip olabilirsiniz! Keyifli alışverişler...

Korse Çeşitleri ve Kullanımı   Hemen hemen her kadının vücudunda bulunan bölgesel fazlalıklardan dolayı şikâyeti bulunur. Bu fazlalıkların görünümü yok etmek için bir iç giyim mağazasına giderek ‘’Göbeğim var, korse alacaktım.’’ demek yerine, vücudunuzu tanımalı ve tam olarak ihtiyacınız olan modeli bulmalısınız. Böylelikle, hem daha rahat edersiniz, hem de fazlalıklarınızı daha fazla kamufle edebilirsiniz.

Korse Atletler

   Atlet modelinde olan bu korseler, genellikle hamilelik dönemi sonrasındaki kadınlar tarafından tercih ediliyor. Amaç, yalnızca anlık olarak göbeğin kamufle edilmesi ile sınırlı kalmayıp, sezaryen göbeğinin ortadan kalkmasında da etkili oluyor. Hamilelik yaşamayıp, yalnızca karın, göbek ve bel bölgesinde kiloları toplanmış olan kadınlar tarafından kullanımı da mümkündür.

   Korse atletlerin büyük bir kısmı, göğüs bölgesini de içine alır. Toparlayıcı özelliği bulunup, göğüslerin daha sıkı durmasını sağlar. Ancak, bir sütyen kadar da biçimlendirme ve dikleştirme özelliği bulunmaz. Eğer göğüsleriniz küçükse, sütyen kullanmayabilir, yalnızca göğüs uçlarının belli olmaması için ped kullanmakla yetinebilirsiniz. Göğüsleriniz 80 beden ve daha fazlası ise; korsenin içine ya da dışına basit bir sütyen giymeniz daha doğru olur.

Korse atlet alırken dikkat etmeniz gerekenler;

    -Korsenin bitim noktasında, silikon olmasına özen gösterin. Böylelikle herhangi bir kayma görülmez ve gün içerisinden sürekli düzeltmenize gerek kalmaz.
    -Bedeninize uygun korseyi alın. Büyük beden yeterince sıkı görünmenizi engellerken, küçük beden karın bölgenizde oluşacak ağrılara neden olabilir.

Paçalı Korseler

   Paçalı korseler, en çok tercih edilen korselerin başında yer alıyor. Paçalı bir korse alacaksanız, kullanacağınız kıyafet oldukça önemli. Eğer pantolonlarınızla beraber kullanacaksanız, bileklerinize kadar uzanan korseler en iyisi. Bu kadar uzun bir korse sizi rahatsız edecekse, diz altı modelleri tercih edebilirsiniz. Pantolonlarla beraber diz üstü modeller kullanıldığında, yağ birikiminin en çok olduğu üst bacak bölgesindeki yağlar, korsenin bitim noktasında potluk yaparak hem içinizdeki korseyi belli ediyor hem de hiç hoş olmayan bir görüntü oluşturuyor. Etek ve elbiselerle beraber kullanacağınız paçalı korseler için ise; diz üstü olmaları daha iyidir. Kıyafetiniz bacağınızı tamamen sarmayacağı için herhangi bir potluk gözükmez. Ayrıca daha rahat hareket edersiniz ve mini elbise ya da eteklerde de sıkıntı yaşamazsınız.

   Paçalı korselerin bitim noktasında silikon olması, diğer korse modellerine göre daha önemli. Bu kısımlarda sıkça katlanma görülür ve görünümü bir yana bırakırsanız, basınç fazla artacağından dolayı kan dolaşımınıza zarar verme ya da teninizi tahriş etme riski oluşturur.


Çıtçıtlı Korsel   Günümüzde, pek çok kadın çıtçıtlı badi kullanıyor. Atlet yerine kullanılan bu badiler, kişilerin belinin açılmasını engelliyor ve hem sağlık açısından faydalı oluyor hem de hareket özgürlüğü veriyor. Çıtçıtlı korseler de, çıtçıtlı badilerden yola çıkarak üretilen modeller. Kimi modeller, tüm üst vücudu kapsıyor ve göğüs toparlayıcı olarak da kullanılıyor. Kimi modeller ise; göğüs altında sonlanarak, ayrı sütyen kullanımına imkân veriyor. Bu iki model arasından seçim yaparken, göğüslerinizin biçimi ve büyüklüğüyle beraber, rahatlığınıza düşkünlüğünüzü esas almalısınız. Korsenizin göğüslerinizi sarması, göğüslerinizi kısmen de olsa dikleştirecek ve biçimlendirecektir. Dilerseniz bu şekilde ya da içine bir ped koyarak kullanabilirsiniz.

Çıtçıtlı korse alırken dikkat edilmesi gerekenler;

    -Korsenin kumaşına oldukça dikkat etmelisiniz. Naylon içeren kumaşlardan ve bilmediğiniz markaların ürünlerinden uzak durmalısınız. Aksi takdirde, vücudunuzun nefes almasını engelleyerek, çeşitli kadın hastalıklarına ve vajinal enfeksiyonlara neden olabilir.
    -Çıtçıt bölgesinin ince olmaması önemli. İnce olan modeller, hareket anında canınızı acıtabilir ve tahriş etme riski bulunur. Bu nedenle mümkün mertebe kalın modelleri kullanmaya çalışın.


Bel Korseleri   Bel korseleri, karın, göbek ve bel bölgesinde sıkıntı olan kadınlar tarafından kullanılan bir korse çeşidi. Yalnızca bel ve göbek kısmını saran, kemer şeklinde modelleri bulunduğu gibi slip modelleri de bulunuyor. Kemer şeklinde olan korseler, her ne kadar rahat olsa da, sık sık kaydığından dolayı düzeltilmeye ihtiyaç duyuluyor. Bunu engellemek için üretilen modellerin bazılarında silikon bulunsa da, tam anlamıyla çözüm olduğu söylenemez. Bu nedenle slip korseler daha avantajlı oluyor, yine de seçim size kalmış.

   Bel korseleri arasında, zayıflatıcı etkisi olan modeller de bulunmakta. Bu modeller, thermoform kumaştan üretilenler. Özellikle, bazı sıkılaştırıcı kremler ya da doğal ürünleri kullandıktan sonra korsenizi tasar ve terlemenizi sağlayacak sporlar yaparsanız, kısa süre içerisinde ciddi anlamda inceldiğinizi görmeniz mümkün. Dikkat etmeniz gereken nokta ise; her kullanım sonrasında ılık su ile yıkayıp kurutmanız ve uzun saatler boyunca kullanmamak.


Elbise Korseleri


   Elbise korseleri, yalnızca korse olarak değil astar olarak da kullanılan bir korse çeşidi olarak bilinmekte. Straplez ve askılı olan modelleri mevcut. Genellikle göğsü de içine alır ve dizin 10-15 cm üstüne kadar iner. Tüm vücudunuzu aynı oranda sıkılaştıracağından dolayı, potluk oluşumu olmaması en büyük artıları arasında yer alır. Eğer, Straplez bir elbise ile kullanmayacaksanız, askılı modelleri kullanmanız daha iyi olacaktır. Straplez modeller genellikle kaydığından dolayı, sizi rahatsız eder ve sürekli düzeltme ihtiyacı duymanıza neden olur. Straplez korse kullanmanız gerekiyor ise; mutlaka altında silikon olan modelleri tercih etmelisiniz, böylelikle kayma durumunu minimuma indirirsiniz.

   Elbiselerinizle beraber, farklı korse modelleri de kullanabilirsiniz. Ancak, streç ya da ince kumaşlı bir elbise giyecekseniz, en iyi sonucu elbise korseleri ile alırsınız.


Pop Up Korseler   Pop-up korseler, yalnızca kilo problemi yaşayan kadınlar tarafından kullanılmaması ile diğer korse modellerinden ayrılır. Pek çok kadın, Brezilya kalçası diye de bilinen kalkık ve yuvarlak kalçalara sahip olmayı hayal eder. Bu kalçalar, hem kıyafetleri daha iyi taşımanızı hem de kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Ancak, böyle bir kalçaya sahip olmak, doğal yollardan çok da kolay sayılmaz. İşte bu noktada, pop up korseler çok etkili. Kalçalarınızı ciddi anlamda kalkık gösteren modeller, aynı zamanda basen bölgenizdeki sorunları da minimuma indirir. Bu modellerin birçoğu, diz üzerinde biter. Eğer, amacınız yalnızca kalçanızı kalkık göstermekse ve kilo probleminiz bulunmuyorsa rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ancak aynı zamanda fazlalıklarınız da bulunuyorsa, diz altı modelleri kullanmanız daha doğru olur.

   Pop up korseler, genellikle pazarlarda markası bilinmeyen modeller şeklinde de satılmakta. Bu konuda oldukça dikkatli olmanız gerekiyor. İçerisinde naylon bulunan ürünler, sağlık açısından uygun olmayıp, mümkün oldukça yüksek pamuk oranı olan pamuk-penye karışımı kumaşları tercih etmelisiniz.Çift Katlı Korseler   Çift katlı korseler, vücuttaki basıncı arttırarak daha fazla sıkılaştırmayı amaçlayan modellerdir. Özel günlerde, daha şık durmanızı sağlayabilecek bu korseler, uzun süreli kullanım için uzmanlar tarafından tavsiye edilmiyor. Sürekli olarak vücuttaki basıncın yüksek olması, kan dolaşımı bozukluğu başta olmak üzere pek çok kalp ve dolaşım sistemi hastalıklarının oluşma riskini arttırır.

   Çift katlı korselerde, kullanılan kumaşın daha önemli olduğunu unutmamalısınız. Vücudun nefes almasını sağlamak amaçlı mutlaka pamuk kumaşları tercih etmelisiniz. Kısa süreli kullanımlar için; üst katmanın saten olduğu kumaşlar da alternatifler arasında yer alabilir. Her ne kadar sağlık açısından çok doğru olmasa da, vücudunuzu tamamen saran bir elbisenin altında, çok daha şık duracağı ve sizi daha da güzel göstereceği kesin.


Boy Korseler   Boy korseleri, vücudunuzu en iyi gösterecek olan korse modellerinin başında yer alıyor. Modellerin üst bölümü, göğüs altında bitenler ve göğüs üstünde bitenler olarak ikiye ayrılıyor. Dar kıyafetlerle beraber kullanmayı düşünüyorsanız, göğüslerinizi de içine alacak modelleri tercih etmeniz daha doğru olur. Böylelikle, vücudunuzda herhangi bir kesim olmadan, kalıp şeklinde durur. Korsenin içerisine, isterseniz dilediğiniz özelliklere sahip bir sütyen takabilir ya da sadece silikon cuplardan kullanabilirsiniz. Korsenin alt bölümünün ise; diz altında, diz üstünde ve bileklerde biten korse çeşitleri bulunuyor. En doğru seçim, bileklerinizde biten modelleri tercih etmeniz olur. Böylelikle, korsenin son bulduğu noktada oluşacak potluk ve yağ birikimi görünümü engellenir. Ancak kilolarınız fazla değilse ve içerisinde daha rahat edeceğiniz bir korse istiyorsanız; diz altı ya da diz üstü modelleri de değerlendirebilirsiniz.

Sıralama seçin
75,00 TL
51,30 TL
229,00 TL
169,90 TL
Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.