Sıralama seçin

Mayo Nasıl Seçilmeli?

   Bütün kış, yağmurlu, soğuk ve kasvetli havalardan dolayı yorulup, sıkıldınız mı? O zaman, siz de yaz aylarının gelmesiyle beraber kendinizi plajlara atmak için sabırsızlanıyorsunuzdur. Sıcak ve güneşin birleşimiyle beraber, işlerden ve şehir hayatının stresinden uzaklaşmak yalnızca vücudunuzun değil, beyninizin de dinlenmesine yardımcı olacaktır. Elbette ki, plajlarda geçireceğiniz zamanda kendinizi iyi hissetmeniz oldukça önemli. Bu nedenle mayo modelleri seçiminde de dikkatli olmanız gerekiyor. Mayonun üzerinde şık durması ve güzelliğinize güzellik katması için kaliteli bir kumaşa sahip olması, kesiminin başarılı olması ve vücudunuza uygun şekilde seçilmiş olması gerekiyor.

Mayo Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

   Mayo almaya, günün erken saatlerinde ve bir gün önce fazla tuzlu besinler tüketmeden çıkmaya bakın. Böylelikle, karın bölgenizde ödem nedeniyle bir şişlik oluşarak, üzerinizde mayo ile aynaya bakarken kendinizi kötü hissetmezsiniz. Ayrıca; mayo alışverişi öncesinde kişisel bakımınızı yapmış olmanız ve yaz ayları yaklaşırken spor seanslarınızı arttırmanız önemli.

    -Mayonuzu kullanma amacınızı göz önünde bulundurmalısınız. Bol bol yüzmek mi istiyorsunuz yoksa kumun ve güneşin tadını çıkarmak mı?
    -Mayoların en çok rahatsızlık verilen bölümü koltuk altı kısmıdır. Deneme esnasında, kollarınızı farklı yönlere hareket ettirerek, sizi rahatsız edip etmediğini kontrol edin.
    -Mayonun kumaşının kaliteli olmasına önem verin. Kalitesiz kumaşlar, başta kadın hastalıkları olmak üzere pek çok rahatsızlığa neden olabilir.
    -Mayonun vücudunuzu tam olarak sarması gerekiyor. Aksi halde, tasarım ve kumaş ne kadar iyi olursa olsun istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Eğer, bedeniniz 2 beden arasında bir ara bedene sahipse; küçük bedeni seçmeniz gerektiğini unutmayın.

Yüzmek İçin Mayo Seçimi

   Mayoyu, yüzerken giyeceksiniz en önemli olan; kendinizi mayonun içerisinde rahat hissetmeniz. Bu nedenle, görselliği 2. Plana atmalısınız.

    -Mayonun kumaşın mümkün oldukça ince ve hafif olmasına dikkat etmelisiniz. Böylelikle, üzerinizde fazladan bir ağırlık bulunmamış olacaktır.
    -Mayonun, vücudunuzu tamamen sarması önemli. Aksi takdirde, mayonun içerisine su girer ve ciddi bir ağırlık oluşturur. Bu da rahatlığınızı bozar ve hızınızı yavaşlatır.
    -Mayonun arka kesiminin kelebek tasarımına sahip olması küçük ama önemli bir ayrıntı.

Büyük Göğüsleri Küçük Göstermek İçin Mayo Seçimi

    -Göğüsleriniz büyükse, boyundan bağlamalı ya da kelebek kesim mayolar en doğru seçim olacaktır. Bu modeller, göğüslerinizin toparlanmasını sağlıyor ve olduğundan daha küçük gösteriyor.
    -Balenli mayolar, sütyenlerde olduğu gibi büyük göğüsler için en ideal seçimdir. Mümkün oldukça bu tarz mayoları tercih edin.
    -Straplez mayolar, büyük göğüslü kadınların yanına bile yaklaşmaması gereken bir model. Aksi halde, göğüsler cupların üzerinden taşacak, hiç hoş olmayan bir görünüm oluşturacaktır. Ayrıca; rahat edemeyeceğinizi ve her an yaşayabileceğiniz bir göğüs açılması durumuyla karşılaşabileceğinizi de unutmayın.
    -Mayonuzun göbek ya da kalça bölümünde desenler ve işlemeler olması, dikkati bu yöne çekebilir. Böylelikle göğüslerinizin büyüklüğü dikkat çekmez.

Küçük Göğüsleri Büyük Göstermek için Mayo Seçimi

    Göğüsleri büyük göstermek için ilk yapılacak, mayo seçimi sırasında silikon bulunan modelleri seçmeniz olmalı.
    Mayonuzun üst kısmının tek kollu olması hem küçük göğüslü kadınların vücudunu daha güzel gösterir hem de çok daha şık olursunuz.
    Göğüs bölgesinde kurdele büzgülerinin olması, göğüsleri daha dolgun ve büyük gösterir.
    Üst bölümünüzde beyaz, krem, lila gibi açık renkleri kullanın. Açık renkler, vücudu daha geniş gösterir.

Büyük Kalçalar İçin Mayo Seçimi

    Kalçalarınızda fazlalıklar bulunuyorsa, vücudunuzu saracak mayoları tercih edin. En sık yapılan hata, fazlalıkları kapatmak adına dökümlü modeller seçmektir. Ancak bu tercih, vücudunuzu olduğundan da kalın gösterir.
    Mayonuzun alt kısmının kalçanızı tamamen sarması önemli. Push up özelliği bulunan mayoları tercih ederek, kalçalarınızın daha dik görünmesini de sağlayabilirsiniz. Böylelikle, kalçalarınız geniş de olsa formda durur.
    Şortlu mayoları, tercihleriniz arasına alabilirsiniz. Böylelikle, hem kalçalarınız daha ince durur, hem de basen bölümünde fazlalık bulunan pek çok kadının sorunu olan selülitleri de gizleyebilirsiniz.
    Etekli mayolar, kalçaları en iyi gizleyen modeller arasında yer alır. Her ne kadar, tasarımları biraz daha çocuksu hava katıyor olsa da, kalçalarınız sizi gerçekten rahatsız ediyorsa, en iyi seçim etekli mayolar olacaktır.

Kilolarınız Vücudun Geneline Yayıldıysa Mayo Seçimi Nasıl Olmalı?

   Hemen hemen her kadın, yaz ayları gelmeden önce sıkı diyetlere girip, spor yaparak yaz aylarını daha fit geçirmek istese de, kimi zaman bazı nedenlerle mümkün olmayabilir. Böyle durumlarda, plajda giydiklerinize, biraz daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir.

    -Açık renklerden uzak durun ve daha çok siyah, lacivert, füme, gri gibi renkleri tercih edin.
    -Dikey çizgili mayoları tercih edebilirsiniz. Böylelikle, daha uzun ve daha ince durursunuz. Yatay çizgilerin ise; yanına dahi yaklaşmayın.
    -Kısmi dekoltelerle, vücudunuzun beğendiğiniz kısımlarını ortaya çıkarabilirsiniz. Örneğin sırt ya da göğüs bölgesindeki 3-4 cm çapındaki damla şeklindeki dekoltelerle çok şık olabilirsiniz.
    -Mayo yerine; mayokini ya da tankini modellerinden yararlanabilirsiniz. Bu tasarımlar, kilolu bayanları daha zayıf gösterip, fazlalıkları gizleyebilir.
    -Plajda zaman geçirirken, mini şortlar, plaj elbiseleri gibi kıyafetlerle daha rahat hareket edebilirsiniz; ancak önemlisi kilolarınız dâhil kendinizi sevmeniz ve kendinizle barışık olmanız.

Kom Mayolar

   Plaj modası üzerinde, tasarımları sayesinde ciddi bir etki yapan marka ülkemizdeki en iyi ve kaliteli mayo üreten firmalar arasında yer alıyor. Yalnızca, yaz aylarında tatilde kullanmanız için değil, profesyonel yüzücülerin kullanması için de mayolar tasarlıyorlar. Yüzücü mayolarındaki kumaş kalitesi ve doğru tasarım sayesinde, yüzme performansını arttırmaya yardımcı olur. Ayrıca; daha çok tatil dönemi ya da hobi amaçlı yüzenler için üretilen mayolarda, müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak, her yaştan kadın için modeller üretmekte. Kalitesine bakıldığında, oldukça uygun fiyatlı kalan kom mayo modelleri, hem sağlığı ve rahatlığını hem de şıklığını ön planda tutan kadınlar için en doğru tercih olarak kabul edilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.