Sıralama seçin

Nasıl Mayokini Tercih Edilmelidir?

   Mayokini farklı görüntüsüyle mayo ve bikiniden ayrılan ama aynı zamanda her iki ürünü de bir arada temsil edebilen, oldukça şık bir plaj giyim ürünüdür. Mayokini giymek için güzel vücut hatlarına sahip olmak daha doğru olacaktır ama balıketli bayanlar ya da vücudunun çeşitli bölgelerinde sorunları olan bayanlar mayokini giymemeli gibi kesin bir yargı da yoktur. Birçok bayan doğru seçimi yaptıktan sonra elbette ki mayokini kullanabilir.

   Yaz aylarının yaklaşması, havaların yavaş yavaş ısınmaya başlamasıyla birlikte hemen her bayan tatil, mayo, mayokini ve bikini seçimi gibi konuları düşünmeye başlanmıştır. Bu sezon tatilinizde, tercihiniz mayokiniden yana olacaksa; doğrusunu seçmek ekstra önem taşıyor. Dikkat etmezseniz; güzel görünmek bir tarafa, oldukça göze batan bir görünüme neden olabilirsiniz.

Kiloya Göre Mayokini Seçimi

   Öncelikle, aşırı kilolu bayanların mayokini tercih etmesinin pek doğru olmayacağını kabul etmek gerekir. Hafif kilonuz ya da bölgesel kilonuz varsa; vücut tipinize göre mayokini kullanabilirsiniz. Mayokini seçerken vücudunuzu tanımanız ve birkaç ufak ipucunu dikkate almanız yeterlidir.

    -Göbek Bölgesinde Kilo Fazlası Olanlar: Fazla kilolarınız göbek ve bel bölgesinde toplanmışsa; mayokini seçimi yaparken bu bölgeyi vurgulamayacak modeller tercih etmelisiniz. Desenli mayokinilerin, dikey çizgili modellerini tercih etmeli ve yatay çizgilerden uzak durmalısınız. Ayrıca mayokinilerin tamamı aynı tipte değildir. Bazılarının yanları tamamen açıkken; kimileri kapalıdır. Göbek kilolarınız varsa yan kısımları daha kapalı, hafif kesiklerle açılmış olan modelleri kullanabilirsiniz. Drapeler ve korsajlar da kilo gizleme konusunda oldukça başarılıdır. Göbek kısmı dikey drapeli, korse etkisi bulunan modeller rahatlıkla tercih edilebilir. Verev kesimler ve göbek bölgesinde kullanılan kemer gibi detaylar da göbeği kamufle edecektir.
    -Kalça Bölgesinde Kilo Fazlası Olanlar: Mayokininin dekolte kısımları genellikle bel ve göğüs çevresindedir. Bu nedenle kalça kısmında kilo fazlası olanlar için mayokini seçimi çok zorlayıcı değildir. Dikkat edilecek ilk husus mayokinin rengidir. İki ya da daha fazla renk içeren mayokinilerde, koyu renge kalça kısmında yer verilmelidir. Diğer önemli nokta ise; mayokininin kumaşıdır. Lastikli, vücudu sıkan modeller, kalça kısmını sıkarsa; taşkınlıklara, çirkin görünümlere neden olabilir.
    -Göğüsleri Büyük Olanlar: Büyük göğüsler, tam anlamıyla fazla kilo kategorisine dâhil değildir. Ancak kamufle edilmesi gerektiğinden bu şekilde değerlendirilebilir. Göğüsleriniz büyükse ve mayokini kullanmak istiyorsanız; mayokininin korsajlı olmasına dikkat ederek işe başlamalısınız. Büyük göğüsler sarkık durabileceğinden balenli modelleri kullanmalısınız. Ayrıca renkler ve desenlerin de bu konuda ki önemi büyüktür. Büyük göğsü olanlar koyu renkleri ve minik desenleri göğüs bölgesinde kullanmalıdır. Kesim olarak ise geniş üçgen olmasına dikkat ederek; üçgen biçimli maykokinileri tercih edebilirsiniz.
    -Aşırı Zayıf Olanlar: Kiloya göre mayokini seçimi, sadece kilolu bayanları kapsamaz. Zayıf olan bayanların da mayokini seçerken dikkatli olması gerekir. Aşırı zayıf görünüm de, fazla kilo kadar çirkin görünümlere neden olabilir. Bu nedenle olması gerekenden çok ince olan bölgelerinizi büyük desenlerle, açık renklerle kamufle etmelisiniz.
    -Göğüsleri Küçük Olanlar: Göğüsleri küçük olan bayanların ilk hedefi göğsü normal boyutlarında göstermeye çalışmak olmalıdır. Üst kısmı ışıltılı, payetli, taşlı olanları, aksesuar bakımından zengin olanları tercih edebilirsiniz. Mayokinin sütyen kısmı destekli, silikonlu ve kaplı olmalıdır.

Boya Göre Mayokini Seçimi

   Mayokini seçerken kilo kadar önemli olan diğer husus, boydur. Uzun ve kısa boylu bayanların tercih etmesi gereken mayokini modelleri birbirinden farklıdır. Orta boylu bayanlar seçimlerini yaparken rahat olabilirler.

    -Uzun Boylular: Boyun uzun olması, birçok zaman iyi bir durumdur ancak aşırı uzun boy söz konusu olduğunda bir miktar dikkat gerektirir. Boyu uzun olan bayanlar, dikey çizgili desenlerden uzak durmalıdır. Desenlerin enine çizgili olması boyu olduğundan kısa gösterebilir. Mayokininin koyu renklerde olması da uzun boylu bayanların dikkat etmesi gereken noktalardan bir tanesi. Renk ve desen dışında mayokinin kesimi büyük önem arz eder. Bacak kısımları aşırı derecede içe doğru dekolteli olan modeller bacakları ve dolayısıyla boyu daha da uzun gösterecektir. Bu nedenle daha çok yan bacak kısımlarının dekoltesiz olmasına önem verilmelidir.
    -Kısa Boylular: Kısa boylu bayanların önceliği, boylarını bir miktar uzun gösterebilmek olmalıdır. Bunun için öncelikle mayokininin kesimine dikkat edilmesi gerekir. Asimetrik kesimler, tek omuzlu modeller, derin yan bacak dekolteleri boyu daha uzun gösterir. Kesim dışında dikkat edilecekler ise renkler ve aksesuarlar. Kısa boylu bayanlar daha çok açık ve canlı renkleri tercih etmeli; göbek kısmında halka ve zincir gibi uzunlamasına aksesuarları olan modelleri kullanmalıdır.

Vücut Tipine Göre Mayokini Seçimi

    -Armut vücut tipi: Armut tipi vücutlarda genellikle sadece kalça kısmı geniş, omuz kısmı oldukça dardır. Kimi durumlarda ise göbek kısmı da hafif şişkin olabilir. Böyle vücut tipine sahip bayanlar, koyu renklere alt kısımlarda yer vermelidir. Omuzları geniş göstererek denge sağlamak için ise boyundan bağlı modeller yerine normal askıları tercih edebilirler.
    -Ters üçgen vücut tipi: Ters üçgen tipinde omuzlar genişken; bel ve kalça kısmı incedir. Bu vücut tipinde bayanların önceliği omuzları ince göstermek olmalıdır. Dikkati omuzlar dışındaki alanlara çekmek önlem olabilir. Omuz kısmında aksesuar, renk, desen bulunmayan modelleri tercih edebilirsiniz. Sorunlu bölgeden dikkati uzaklaştırmak için en temel taktik koyu renk kullanımıdır. Bu taktik omuz bölgesinde de kullanılabilir. Ayrıca üst kısmı sıkıp, vücudu daha da daraltan kumaşlardan da uzak durmalısınız.
    Dikdörtgen vücut tipi: Bu tip vücutlarda omuz, bel ve kalça aynı ölçülerdedir. Bu nedenle tek yapılması gereken bel kısmını ince göstermek olmalıdır. Belin ince görünmesi için bel kısmında kemerle sıkılaşma sağlayan modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca maykoninin göbek kısmı ince olan çeşitleri kalın beller için daha uygundur.
    Kum Saati vücut tipi: Kum saatinde vücut belden incedir; omuzlar ve kalçalardan kalındır. Eğer omuzlarınız ve kalçalarınız normal ölçülerde olup; beliniz çok inceyse; bel kısmı ışıltılı, payetli, aksesuarlı olan, canlı renklerden hazırlanmış mayokinileri tercih etmelisiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.