Sporcu Sütyeni

 

Spor esnasında gerekli rahatlık ve konforu vermesi, teri çekmesi, ve spor hareketleri yaparken gerekli hareket kabiliyetini sağlayan spor çalışmaları sırasında kullanılmak için özel olarak üretilmiş olan sütyen çeşidine sporcu sütyeni adı verilmektedir. Atlet ve sütyen olmak üzere 2 farklı tipde üretilmektedir. Spor çalışmaları için kullanılan sporcu atleti sütyeni hem atlet hem de sütyen vazifesi gördüğünden antremanın istenilen performansta geçmesine destek olmaktadır. Her ortamda destek sunan, terlemeyi kontrol altına alan sporcu sütyeni bedenleri normal sütyenlerde olduğu gibi 75-80-85-90- dır. Bazı markalarda ise    Sporcu sütyeni büyük beden (90-95-100) olarak da üretilerek her bedene hitap eden koleksiyonları ile satışa sunulmaktadır. Burda önemli olan husus sütyenin rahat bir kumaştan üretilmiş olması ve desteksiz olmasıdır. Düz Bralet tarzı da aynı işlevi görebilir. Farklı sütyen modelleri arasından kendinizde aynı amaçla kullanılacak bir modeli seçebilirsiniz.

Sporcu sütyeni ne işe yarar?

 

Sorusuna verilecek en etkili cevap göğüs sağlığını korumak olacaktır. Spor yaparken yer çekimine karşı koyan vücut hızla hareket ettiği için göğüslerin de dengesini bozmaktadır. Bu noktada daha hareketli olan bu bölgeyi koruma amaçlı olarak toparlayıcı sporcu sütyeni kullanılması önerilmektedir.

Sporcu sütyeni özellikleri

Satın alınacağı aşamada dikkat edilmesi gereken  özellikleri sayacak olursak;  Bunlar:

  • Bant genişliği uygun ürün,
  • Esnek omuz askıları,
  • Göğsü destekleyen balen,
  • Terletmeyecek kumaştan tasarlamış sütyenlerin seçilmesi gerekmektedir.

Spor yaparken Sporcu sütyeni kullananlar ürününsağladığı konfor ve rahatlık ile tanışıp bu sütyeni normal gündelik kıyafetlerin altına da  giymeye de başlayanların sayısı gitgide artıyor. Yani sadece spor yaparken mi kullanılır sorusunun cevabı artık; hayır. Kendinizi rahat hissetmek istediğiniz, çok hareketli geçeceğini düşündüğünüz her gün kullanabilirsiniz.

Sporcu Sütyeni

Sporcu sütyeni faydaları

 

Göğsü koruyan, destekleyen, terletmeden spor yapma imkanı sunan sporcu sütyenin faydaları saymakla bitmez. Ama birkaç tanesini söyleyecek olursak;

  • Pamuklu veya elastan kumaşlardan üretildiğinden esneme yaparak hareket kabiliyeti sağlar
  • Teri çeker
  • Sıkı dokumasından dolayı toparlayıcı etki gösterir.
  • Şık ve fit bir görünüm sağlar

Birçok farklı marka bu alanda ürün tasarlayarak müşterilerine sunmaktadır. En bilinir markalardan olan nike sporcu sütyeni hafif, orta ve yüksek destekleyici ürün koleksiyon seçimleri ile harika zaman geçirilmesini garantilemektedir. Yanı sıra Ayyıldız sporcu sütyeni de desen, kumaş, renk ve rahatlık açısından satışa sunduğu farklı ürün çeşidi ile birçok sporcuyu etkileyen markalar arasında yer almaktadır. Sporcu sütyeni medikal olarak da kullanılan ürünler arasındadır. Göğüs ameliyatları sonrasında tercih edilebilen ürünler; nefes alan, pamuklu mikrofiber kumaştan üretilmiştir. Online iç giyim alışverişinin Türkiye lideri çamaşırım.com da çeşitli markalarda en uygun sporcu sütyeni fiyatları ile satın alabilirsiniz. Aynı gün kargo , değişim ve iade imkanı, her zaman bir telefon uzaklığında müşteri hizmetleri ile size en iyi hizmeti vermenin gururunu yaşıyoruz.

 

Sıralama seçin
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.