Sütyen Modelleri

Her kadının olmazsa olmazlarından bir tanesi olan sütyenler tabi ki iç çamaşırları arasında önemli bir yere sahiptir. Ancak seçim yaparken çok dikkatli olunmalıdır. Yoksa hem sağlığınız hem de moraliniz aniden bozulabilir. Peki neyi, nasıl kullanmak gerekir? Her kadın her sütyeni kullanabilir mi? Buyrun…

Sütyen Modelleri ve Filyatları

O halde söze şu şekilde başlayalım: Eğer yeni bir sütyen almak istiyorsanız ve bunu günlük hayatta kullanacaksanız mutlaka en rahatını seçmeye özen gösterin. Güzel bir tasarım her şey demektir. Ama güzel bir tasarım gün boyu rahat etmenizi sağlamaz. Eğer özel bir davette giyeceğiniz dekolteli bir abiye için sütyen aramıyorsanız ön plana mutlaka rahat sütyen modellerini koyun. Bu şekilde çok daha rahat ve özgür hissedebilirsiniz.

Öte yandan göğüs büyüklüğünüze ve zevkinize göre kullanacağınız destekli ya da desteksiz modeller konusunda da özenli davranırsanız yine sorun yaşamazsınız. Eğer destekli modeller tercih edecekseniz yarım destekli yerine tam destekli, desteksiz modeller tercih edecekseniz de her zaman ince askılı olanlara yönelebilirsiniz. Çünkü kalın askılar tarih olalı çok oldu ve hepimiz de 110 beden göğüs numarasına sahip değiliz. Ya da… Öyle miyiz?

Toparlayıcı Sütyen

Hazır tam da bu noktayı konuşmaya başlamışken önce toparlayıcı sütyenlerden bahsedelim o halde. Biz kadınlar bazen yeterli bilgiye sahip olmadığımızdan bazen de “işimize gelmediğinden” dolayı doğru sütyen modelini seçerken büyük hatalar yapabiliyoruz. Tabi bu arada da göğüslerimiz deformeye uğruyor ve doğru estetisyenlerin yolunu tutuyoruz. Halbuki zamanında doğru kararları verebiliyor olsaydık bu kadar hengameye gerek kalmazdı. Peki eğer büyük göğüslere sahipsek gerçekten ne kullanmalıyız?

Balenli sütyen

Balenli sütyenlerin en güzel tarafı yukarıda da bahsettiğimiz üzere deforme ya da sarkmalara neden olmayışıdır. Ayrıca eğer sırt ağrısı çekiyorsanız balenli sütyen modelleri bu konuda da sizi fazlasıyla rahatlatabilir.

Minimizer sütyen

Büyük göğüsler her zaman kendinizi iyi hissetmenize yardım etse de yine de asıl önemsemeniz gereken konu göğüslerinizin tam olarak neye ihtiyacı olduğudur. Bu yüzden de eğer balenli sütyenler ile aranız iyi değilse bir diğer seçenek olarak minimizer sütyenleri tercih edebilirsiniz. En azından balenliler gibi geceleri rahatsız etmezler.

Küçültücü sütyen

Diğer iki sütyenden çok büyük bir farkı olmamakla birlikte yine göğüslerinizin çok daha makul ve toplu görünmesini sağlayabilirler. Bununla birlikte iyi bir markadan küçültücü sütyen alırsanız aldığınız ürünü uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Straplez Sütyen

İşte geldik en zor sütyen seçimlerinden bir tanesine… Aslında ilk bakışta “Askıyı çıkar straplez olsun.” mantığı ile ilerlediğimiz bu tür sütyenler katıldığınız bir etkinlikte size zor zamanlar yaşatabilir. Biz kadınların anlamadığı ilk şey de aslında budur. Bizler istiyoruz ki bir sütyen her durumda işimize yarasın ve bizi yarı yolda bırakmasın. Ancak bu iş hiç de öyle değildir.

Askısız sütyen

Bugün birçok markanın sütyen üretimi ve satışı yaptığını biliyoruz, ki bunların büyük bir kısmı da askılar için değiştirilmeye uygun olarak tasarlanıyorlar. Bu sayede de tek omuz, çapraz, düşük askı modellerini de sütyen üzerinde uygulayabiliyoruz. Askısız sütyenlerin her ne kadar kullanım alanı çok daha geniş olsa da tamamıyla “askısız” kullanmadan önce bize bir kez kulak verin.

Bayan sütyen

Yeni bir sütyen almaya karar verdiğinizde her şeyden önce hangi amaca yönelik olarak onu kullanacağınıza karar verin. Örneğin, straplez bir elbise içerisinde kullanacaksanız doğrudan askı yeri olmayan sütyenlere yönelin. O sütyenler zaten bu şekilde kullanılmak üzere üretildikleri için giydiğinizde çok daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Üstelik üzerinize daha sıkı oturacak, bu da çok daha güzel görünmenize yardımcı olacaktır.

Büstiyer Sütyen

Hadi bu sefer biraz daha detaya inelim ve çok daha özel sütyen modellerinden konuşalım…

Büstiyer sütyenleri daha önce duymuş muydunuz? Duymadıysanız hemen anlatalım. Hani şu göğüs dekoltesi vermemek için giyilen önü tamamıyla kapalı sütyenler var ya, hah işte onlar. Üzerine giydiğiniz gömlek ya da atlet ne kadar açık olursa olsun her zaman kapatmanıza yardımcı olan sütyenler bu gruba girmektedir. Ayrıca kapatmaktan başka ihtiyaçlara da rahatlıkla cevap verebilirler. Büstiyer sütyen grubu için iki alt öğeden bahsetmek mümkündür.

Bralet sütyen

İpli, dantelli ya da doğrudan deri… Eğer düz bir kıyafet giyiyor ve bunu biraz hareketlendirmek aynı zamanda da olaya biraz cazibe katmak istiyorsanız ilk tercihiniz bralet sütyenlerden yana olsun. Ancak nerede kullanacağınıza çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bir iş toplantısında ya da eşinizin ailesine ziyarete giderken lütfen bu ürünlerden uzak durun.

Korse sütyen

Her kadın güzeldir ve biz de bunun farkındayız. Ancak yine de sihirli birkaç dokunuş günü kurtarmak için sizlere lazım olabilir. Özellikle dar bir kıyafet giyecekseniz ve bel ya da karın bölgenizdeki fazlalıklardan yana dertliyseniz önce korse sütyen modellerini inceleyin.

Destekli Sütyen

Ne yazık ki hepimiz iri göğüslere sahip değiliz. Bu yüzden de ne giyersek giyelim biraz daha güzel olması için destekli sütyenlere ihtiyacımız var. Buradan yola çıkarak aşağıdaki türleri inceleyebiliriz:

Push up sütyen

İngilizce’den Türkçeleştirilmeye çalışılan bir terim olarak anlamını koruyan push up sütyenlerde, göğüslerin yukarı doğru kaldırılarak daha dolgun gösterilmesi amaçlanmaktadır. Yani bir nevi göğsü büyük gösteren sütyen de denilebilinmektedir.

Dolgulu sütyenler

Yine push up’lara benzeyen bu sütyen türünde ürünün iç kısmına yerleştirilen yarı ve tam dolgular sayesinde yine göğüslerin büyük gösterilmesi istenmektedir.

Desteksiz sütyenler

Hem push up’ların hem de dolguluların tam tersi olan desteksiz sütyenler zaten göğüs boyu büyük olan kadınlar tarafından tercih edilmektedir.

Sütyen Takımı

Şimdiye kadar sürekli olarak sadece sütyenlerden bahsettik ve elimizden geldiği kadarınca anlatmaya çalıştık. Burada ise daha geniş bir anlatım ile sütyen takımlarına değinmeye çalışacağız.

Bakımlı olmak kolay değildir. Fazladan emek gerektirir ve tabi ki fazladan incelik… Bu yüzden de her detayı göz önünde tutmak durumundasınız. Nasıl ki bir etek aldığınızda buna uygun bir üst parça da almak zorunda iseniz, bir sütyen aldığınızda onu da aynı şekilde tamamlamak zorundasınız. Eğer böyle davranırsanız hem çok daha alımlı gözükecek hem de palyaçolar misali üstü sarı altı limon yeşili bir görüntü sergilemeyeceksiniz.

Destekli sütyen takımı

Genelde destekli sütyen kullanımına ihtiyaç duyan kadınların daha zayıf olduğu bilimsel olarak ortaya konmuş bir gerçektir ve sütyen takımları da en çok böyle hanımlara yakışmaktadır. O halde neden takım olarak ikisini bir arada giymeyelim ki?

Desteksiz sütyen takımı

Her zaman koyu renk elbiseler giyecek halimiz yok, öyle değil mi? Bazen açık renklere kaçabiliyor hatta doğrudan beyaz giysiler giyebiliyoruz. Şimdi şöyle düşünün: Beyaz bir gömlek ve beyaz bir pantolon giyeceksiniz. İçine ne giymeyi tercih ederdiniz? Üstünüzde sarı bir sütyen altınızda mavi bir iç çamaşırı güzel durur muydu? Alın size desteksiz sütyen takımı giymek için bir sebep daha…

Dantelli sütyen külot takım

Destekli ya da desteksiz hiç fark etmez bir sonraki seferki alışverişinizde kendinizi şımartın ve dümdüz sütyen külot takım yerine dantelli olanlarına bir göz atın. “Bizim yaşımız geçti.” demeyin. Unutmayın ki, hala hepimizin içinde henüz 17 yaşında olan bir kız çocuğu yaşıyor.

Sütyen külot

Bikinilerden sonra iki renk modasını satın alacağınız sütyen ve külotlarda da kullanmak isterseniz önce bir durup düşünün derim. Bırakın o moda bikinilerde kalsın. Sizler daha sıradan ama daha çekici modellere bir göz atın.

Sütyen takımları modelleri

Hazır model demişken… Her gün sitemize yeni yeni sütyen takımı modelleri ekliyoruz. Satın almadan önce sitemizi daha detaylı incelerseniz pişman olmazsınız.

Emzirme Sütyeni

Küçük yaşlardan beri hepimiz bir gün bizim de anne olacağımız nutukları ile yetiştiriliyoruz. Bu neredeyse hepimizin başına gelmiştir. Annelik iyi hoş da bir de hamilelik ve sonrasındaki küçük ama tatlı dertler olmasa… Bu arada tabi ki baştan sona her şeyimizi değiştirmek zorunda da kalıyoruz. Tabi ki sütyenlerimizi de… Genç kızlığınızdan kalan sütyenleri şimdilik rafa kaldırın ve size uygun olan emzirme sütyenlerine bir göz atın. Bizler sizi düşünerek tek elinizle kapağını açabileceğiniz sütyenleri çoktan sitemize ekledik. Üstelik pamuklu olmalarına da dikkat ettik. Aynı şekilde altında tel bulunmamasını da önemsedik. Sağlığınız bizim için önemli, bebeğinizin sağlığı ise daha önemli!

Siz mutlaka çok iyi biliyorsunuzdur ama biz yine de uyaralım. Emzirme sütyeni alırken üstünüze üç beden büyük gelen sütyenlere ihtiyacınız yok. Bir beden büyük olmaları yeterlidir.

Sporcu Sütyeni

Yukarıda bakımlı olmaktan bahsetmiştik ya hani, şimdi onu bir kenara bırakın. Eğer egzersiz yapmayı seviyor ya da zaten profesyonel bir sporcu iseniz sizin seksi görünen göğüslerden ziyade spor yaparken rahat edebileceğiniz sütyenlere ihtiyacınız var. Bu konuda da bizler yine destekli sütyen kullanmanızı öneriyoruz. “Göğüslerim zaten yeterince büyük. Gerek yok.” demeyin. Spor esnasında bu sütyenler hem toparlayıcı hem de güzel bir görüntü için kullanılıyorlar. Ayrıca çok da hoş duruyorlar. Bence önce bir deneyin. Sonra tekrar konuşalım bu konuyu…

Sütyen Çeşitleri

Hepimiz sütyen kullanıyoruz ve biliyoruz ki sütyensiz bir hayat yok gibi bir şey. O halde neden doğru olanını tercih etmeyelim? Hadi o da bir kenara sütyen çeşitlerini ne kadar tanıyoruz?

Askısız sütyen

Az önce askısız sütyenler için kısa kısa bilgi vermiştik. Fakat biraz daha detaylandıralım. Öncelikle askısız sütyeni her kadın kullanabilir. Ancak çok küçük göğüslü ya da çok büyük göğüslü olmamak şartı ile… Eğer göğüsleriniz yok denecek kadar küçük ise askısız sütyen kullanırsanız rahatsız olma ihtimaliniz çok yükseklere çıkacaktır. Aynı şekilde eğer çok büyük göğüslere sahipseniz de ne kadar sıkı bir askısız sütyen kullanırsanız kullanın yine rahatsız olma ihtimaliniz artacaktır. Ancak sizde durum böyle değilse alın ve gönül rahatlığı ile kullanın.

Yapışkanlı sütyen

Haftaya muhteşem bir parti var ve oraya gideceksiniz. Ama partideki kızlardan güzel olmak için öyle bir elbise aldınız ki sırt dekoltesi neredeyse belinize kadar iniyor. Nasıl bir sütyen kullanacaksınız? Sıradan alelade bir sütyen olmaz. Elbiseniz her ne kadar güzel de olsa rezil olursunuz. Siz iyisi mi bir yapışkanlı sütyen bakın hemen.

Dantelli sütyen

“Altı üstü dantelli sütyen işte.” deyip geçmeyin. Bu sezon bizler sizin için sitemize birbirinden güzel ve birbirinden renkli sayısız model ekledik. Mutlaka iyice bakın. Hem dantelli sütyenlerin her zaman standart sütyenlere göre daha çekici olduğunu da unutmayın.

İpli sütyen

Yaz geldi ve hepimiz daha ince, daha açık kıyafetler giymeye başladık. Hatta, hadi biraz da abartalım, giydiğimiz kıyafetleri detaylandırmak için sütyenlerde değişikliğe bile gittik. İster askılarınızda ister göğüs aralığında isterseniz de düğmeleri kapatacağınız bantlarda kullanın. Ama bu yaz ipli sütyen modellerini mutlaka kullanın. Enfes duruyorlar.

Dikişsiz sütyen

Biz biraz daha genç olan nesil çok da fazla kullanmıyoruz ama yaşı biraz daha ileride olan kadınlar iyi bilir ki, dikişsiz sütyenler dünyanın en rahat sütyenidir. Öyle kaydı etti derdi yok, tahriş oldu derdi yok derken en çok tercih edilen tür olurlar ve bu ürünler bir yerden sonra da alışkanlık yapar.

Penye sütyen

Penye sütyenler dikişsiz sütyenlerden de öte görüp görebileceğiniz ve kullanıp kullanabileceğiniz en rahat sütyenlerdir. Bu yüzden her kadının çekmecelerinde mutlaka en az 2 adet olması gerekir. Eğer daha önce penye sütyen kullanmayı denemediyseniz sitemizde birbirinden güzel sayısız penye sütyen modeli bulunmaktadır.

Önden açılan sütyen

Çoğumuz sütyen kullanıyor ama arkadan iliklenmesi yüzünden de problem yaşıyoruz, öyle değil mi? Başka başka dertlerimiz yokmuş gibi bir de o bağlanmayan düğmelerle uğraşıyoruz. Halbuki ne gerek var? Biraz çağa ayak uydurup önden açılan sütyenlerden birkaç tane edinirseniz bu sorunu yaşamazsınız. Önden açılan sütyenlerin en kötü tarafı kademeli olmayışlarıdır. Ama buna rağmen çok daha rahat bir kullanım sağladıkları da söylenebilinmektedir.

Çapraz sütyen

Zaman zaman saç renginden dahi sıkılıp değiştirebilen biz kadınlar kullandığımız sütyenlerden mi sıkılmayacağız? Hadi bu sefer bir değişiklik yapalım ve yıllardır kullandığımız sütyenleri çapraz sütyenler ile değiştirelim. Hem daha şık bir görüntü elde edelim hem de neşemiz yerine gelsin. Bu arada da bakanın bir daha dönüp bakacağı kadar farklı olalım.

Silikon Sütyen

Biz kadınların derdi bitmez! Ayakkabı alırız ayağımıza vurur, elbise alırız kesimi yüzünden nerdeyse bir elbise parası da yanında kullanacaklarımıza harcarız. Tabi ki bu da farklı alternatiflere yönelmemizi gerektirir. Eğer incecik bir kumaş elbise almışsanız ve içine elinizdeki hiçbir sütyen olmuyorsa ve sütyensiz kullanmayı da göze alamıyorsanız hadi silikon sütyen kategorisine… Bu sütyenler genellikle yapışkanlı olduğu için hem sırtınızın olayın içine dahil edilmemesini sağlıyor hem de tam anlamıyla yapışkan olduğu için sizlere rahatsızlık vermiyor. Ancak ne yazık ki 10 yıl boyunca her gün kullanacağınız ürünler değiller. Üreticiler genellikle “kez” sayısı veriyorlar ve en fazla “100 kez” kullanıma göre tasarlıyorlar.

Protez sütyen

Hayat bu, içerisinde her şeyi yaşayabiliyoruz. Zaman geliyor gülüp eğleniyor zaman geliyor günlerce aynı dert yüzünden acı çekebiliyoruz ve kanser de bu acı çektiğimiz durumların sadece bir örneğidir. Özellikle göğüs kanseri konusunda yapılan müdahalelere vücut olumlu tepkiler vermediğinde doktorlar o göğsü alabiliyorlar. Sağlığımız daha da önemlisi hayatta kalabilmemiz için yapılan bu işlem de psikolojik olarak bizi yıpratabiliyor. Üreticiler de bunun farkındalar ki, bizlere protez sütyen üretiyorlar. Yani doğrudan sütyenin içinde ekstra bir göğüs protezi bulunduruyorlar. Biz de bu ürünleri ihmal etmedik ve KOM ile Yeni İnci markalı ürünleri sitemize ekledik.

Sütyen Markaları

NBB sütyen

Özellikle ülkemizde fazlasıyla tercih edilen bir marka olan NBB hem şıklık hem de rahatlığı bir arada bulabileceğiniz sayılı markalardan bir tanesidir. İster dolgulu, ister toparlayıcı olsun fark etmeksizin mikrofiber kumaşlar ve penyeler kullanırlar. Rahat kullanımları bir yana ürettikleri sütyenler fazlasıyla uzun ömürlüdür.

KOM sütyen

KOM’un kalitesi ile henüz tanışmamışsanız bizce vakti çoktan geldi. Her açıdan buram buram konfor kokan KOM marka sütyenleri hem gündüz hem de geceleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Fiyat açısından uygun olmaları yönünden de cebinizi yormazsınız.

Yeni İnci sütyen

Yeni İnci de tıpkı bu iki marka gibi Türkiye’de çok bilinen ve kadınlar tarafından fazlasıyla tercih edilen bir markadır. Eğer bugüne kadar Yeni İnci marka bir ürün denememişseniz bizler çok beğeneceğiniz ve memnun kalacağınız konusunda sizlere garanti verebiliriz.

Suwen sütyen

Alacağınız sütyeninin sizi rahat ettirirken bir yandan da cazibeli olmasını istiyorsanız ilk tercihiniz Suwen marka sütyenlerden yana olsun. En azından iç giyim konusunda içiniz rahat edecektir.

Pierre Cardin sütyen

Dünya üzerinde birçok ülkede satışı yapılan Pierre Cardin markasına ait sütyenler için söylenebilinecek aslında çok şey var ve hepsi de bir diğerinden daha olumludur. Ama biz şimdilik kalitelerinden, güzelliklerinden ve bu işi uzun zamandır yapıyor olmanın getirdiği tecrübeden bahsetmekle yetinelim.

Orkide sütyen

Merkezi İstanbul’da bulunan bu firmanın ürünlerinin Türkiye’nin dört bir yanına ulaşması için bizler de çalışmaya başladık ve bu yüzden de her etapta ürünlerini önermeyi bir alışkanlık haline getirdik. Fiyatlarının uygunluğu bir yana eğer Orkide marka sütyenleri tercih ederseniz bir daha başka bir marka sütyen kullanmak istemeyeceksiniz.

Ten sütyen

Kaplı, balenli, balensiz, toparlayıcı ya da takım… Ten markası neredeyse her alanda ve her amaca yönelik sütyen modelleri üretebiliyor ve size küçük bir sır verelim: Ten marka sütyenler diğer marka sütyenler ile her kulvarda yarışabilirler.

Le Jardin sütyen

Le Jardin adını zaten ürettikleri gecelikler vasıtası ile çok iyi biliyoruz. Bu yüzden de sütyenleri denemekten zarar gelmez. Şimdiye kadar hiç kullanmamışsanız da alıp denemenizde fayda var.

Magic Form sütyen

Siz o “sıradan kadınlardan” değilseniz ve kullandığınız her ürünün diğer herkesten farklı olmasını istiyorsanız alacağınız sütyen de Magic Form imzalı olsun. Firma zaten iç giyim konusunda kendini aşmış durumda. Diğer firmaların henüz erişemediği bir noktaya da çoktan geldi ve sulu sütyen dahi üretti. O yüzden sütyen almadan önce Magic Form sayfasına mutlaka bakın.

Sütyen Bedenleri

Ah biz kadınlar… Göğüslerimiz büyük olsa ayrı dert küçük olsa ayrı dert… Ne çok büyüğüne katlanabiliyoruz ne de çok küçüğüne. Ama hepimizin sabit bir vücut yapısı var ve ne yazık ki estetik operasyonlar haricinde üzerinde değişiklik yapamıyoruz. O zaman da bize düşen tek şey durumu kabullenip artık ona uygun şekilde sütyenler kullanmak oluyor. Örneğin 70 beden sütyen gibi… Yok demeyin. Çünkü var ve kaliteli bir markadan alırsanız görünümlerini çok rahat şekilde 75 beden haline getirebiliyorsunuz. Ancak ne yazık ki 70 – 110 olmuyor. Eğer göğüsleriniz gerçekten büyüsün istiyorsanız ya az önce de değindiğimiz gibi operasyon geçireceksiniz ya da göğüs kaslarınız konusunda biraz daha fazla emek verip ağır bir antrenman programına sahip olan bir spor yapacaksınız. Tercih sizin…

Öte yandan zaten 110 beden sütyen için yeterli göğüs ölçüsüne sahipseniz de bu sefer de toparlayıcı ve küçültücü sütyenler kullanmak zorundasınız. Bu durumda da yine operasyonsuz çözüm yolunuz bulunmamaktadır. Hatta bu bedene sahipseniz yediğinize içtiğinize de çok dikkat etmeniz gerekir. Sonuçta siz kilo alırken göğüsleriniz de bundan nasibini alacak ve sizi zorlayabilecektir. Sonuç olarak bırakın iç giyimi, kıyafet bulmakta bile zorluk çekmeye başlayabilirsiniz.

O zaman ne yapıyoruz? Önce vücudumuzu tanıyor, sonra bize en uygun olan modele karar veriyor ve aralarından en uygun fiyatlı olanı seçerek gerçekten mantıklı bir seçim yapıyoruz.

 

 

 

 

Sıralama seçin

Sütyen

Sütyen katagorisi oldukça zengin! İstediginiz arayıpta bulamadıgınız ne varsa mevcut. Dolgulu, dolgusuz, toparlayıcı, emzirme sütyeni, protez, sporcu sütyen, destekli desteksiz sütyen takımları vb gibi ürünler bulunmaktadır. Destekli sütyenler gögüslerinizi daha büyük gözükmesini saglar, desteksiz sütyenler günlük kullanım için oldukça uygun ve rahattır. 

Spor yaparkende kadınlar hem rahat hemde şık olmak ister, sporcu sütyenlerimizde oldukça şık ve rahattır. Toparlayıcı sütyenler ise, gögüslerinizi bir beden küçük gözükmesini saglar kullanımı rahattır. Emzirme sütyenleride hem açılıp kapanabilir özelliği ile güvenilir ve kullanımı kolaydır. Balenli olan emzirme sütyenlerinin en büyük özelliği gögüslerinizi dik tutmasıdır. 

Eger siz de Yeni İnci, Dagi, Nbb, Kom, Nurteks, Pierre Cardin, Doreanse vb gibi markaların en güzel ve özel sütyenlerini görmek ve satın almak istiyorsanız çok kolay! Tek yapmanız gereken şey üye olup siparişinizi tamamlamanız. Keyifli alışverişler...

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.