Sıralama seçin

Yeni Sezonun Trendi; Tankini

3-4 yıl öncesinde adı dahi anılmayan tankini, modanın yepyeni akımlarından biri ile kadınların hayatına girdi. İlk dönemlerde garipsenmiş olsa da, kabullenilmesi ve plajlarda sıkça yer alması uzun sürmedi. Siz de artık yenilenmenin zamanının geldiğini düşünüyorsanız birbirinden şık ve farklı tankini modelleri tasarımlarına göz atabilirsiniz.

Tankini Nedir?

Son yılların gözde plaj giyimlerinden olan tankini, 2 parçadan oluşuyor. Alt kısmı, slip şeklinde bir bikini altıyken, üst kısmı atlet şeklinde. Bir bakıma, mayonun 2 parçaya ayrılmış hali olsa da, tasarım olarak daha modern bir havası var. Vücudunun üst bölümünden memnun olmayan kadınlar, bu modellerin ortaya çıkmasından oldukça mutlu.

Tankini Modelleri Kimler İçin Uygun?

    -Kadınlar, 2-3 kilo dahi fazlalıkları olsa bundan rahatsız olurlar. Ancak söz konusu deniz mevsimi olduğunda durum çok daha hassastır. Günlük yaşamda kıyafetlerle ufak fazlalıkları kapatmak mümkün olsa da, plajda o kadar kolay olmuyor. Ancak tankiniler, üst bölgenizdeki fazlalıkları oldukça iyi bir şekilde kamufle ediyor.
    -Hamilelik sonrası dönemde, kadınların birçoğunda yer yer çatlak oluşumu görülüyor ve bu çatlakların yok edilmesi mümkün olmuyor. Böylelikle kadınlar, bikinileri ile vedalaşıyor. İşte, tankini seçeneği ile mayo kullanmak istemeyen ancak aynı zamanda çatlarını saklamak isteyenlere güzel bir seçenek.
    -Hamilelik döneminde, güneşin zararlı ışınlarının bebeğe geçmesini önlemek için uygun güneş kremleri kullanılsa da bu yeterli olmaz. Tankiniler, hamilelerinin karnı ile güneş arasında bir katmak daha oluşturur. Aynı zamanda, mayo gibi rahatsızlık hissi vermez. Hamile kadınların güneş ışığını yansıtan açık renkleri tercih etmesi daha da doğru bir seçim olacaktır.

Tankini Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tankini seçiminde vücudunuzu tanımanız en önemli adımdır.

    -Eğer göğüsleriniz büyükse; boyundan bağlamalı modeller ideal bir seçim olacaktır. Özellikle toparlayıcı sütyeni de bulunan boyundan bağlamalı modeller, göğüslerinizin daha küçük ve dik görünmesini sağlar. Ek olarak, göğüs haricindeki bir bölgede ilgi çekici desenler bulunursa, göğüsleriniz ön planda kalmaz.
    -Göbek bölgenizde fazlalıklarınız varsa, daha salaş modelleri tercih edebilirsiniz. Göğüs altından büzgülü halde inen tankini modelleri, karın ve göbek bölgesindeki fazlalıkları oldukça iyi bir şekilde saklar.
    -Göğüsleriniz küçük ya da şekilsizse, push up özelliği bulunan silikonlu modelleri tercih edebilirsiniz. Böylelikle göğüsleriniz çok daha güzel durur. Ayrıca göğüs bölgesindeki ufak bir dekolte, göğüslerinizi daha da büyük gösterir.
    -Bedeninizden küçük bir ürün alırsanız, özellikle kol ve kasık bölgesi fazla sıkarak hem rahat hareket etmenizi engeller hem de

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.