TOPARLAYICI SÜTYEN MODELLERİ

Kadınların doğru sütyeni tercih etmeleri hem sağlıkları için hem de görünüm olarak oldukça önemlidir. Büyük göğüsleriniz varsa,  gömlek veya bluz kullanırken rahat edemiyorsanız toparlayıcı sütyen tam size göre! Küçük göğüslü kadınların yardımına yetişen markalar büyük göğüslü kadınların yardımına da toparlayıcı sütyen ile yetişiyor. Toparlayıcı sütyenler kadınların göğüslerini bir beden küçük ve daha düzgün gösterdiğinden kadınlar gün boyu hem daha rahat hem de daha özgüvenli hissederler. Bel ve sırt ağrısı, göğüsleri büyük olan kadınların en büyük sorunlarından biridir. Toparlayıcı sütyen bu ağrıları azaltmada oldukça etkili bir rol oynamasının yanında göğüslerin daha derli toplu görünmesini de sağlar. Toparlayıcı sütyenlerin kumaş yapısı esnek olduğu için göğüs ve sırt bölgenizi sarar ve göğüslerinizin daha dik durmasını saglar.

Toparlayıcı sütyen modelleri 

Toparlayıcı sütyenlerin renk ve model seçenekleri de oldukça fazladır. Bu yüzden sevip beğeneceğim, bedenime uygun bir sütyen bulabilir miyim diye hiç düşünmeyin . Büyük göğüslü kadınların toparlayıcı sütyeni tercih etmelerindeki bir diğer neden ise; göğüslerinin sarkmasına engel olduğu gibi, yapısının ve dokusunun korunmasına yardımcı olmasıdır. Büyük beden göğüs ölçülerine sahip olan kadınların yardımına koşan toparlayıcı sütyenler daha şık ve fit görünüme sahip olmak isteyen tüm kadınların biricik dostudur.  Toparlayıcı sütyenler göğüslerinizin daha sıkı ve şekilli durmasını da sağlar. Neredeyse tüm iç giyim üreticileri toparlayıcı sütyen ürettiği için her kadının zevkine uygun model kolayca bulunmaktadır. Günlük kullanılacak modeller dışında özel günler için özel olarak tasarlanmış toparlayıcı sütyen modelleri bulmak çok da zor değil.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta; toparlayıcı sütyen alırken göğüs ölçünüzü çok iyi bilmeniz gerekir. Kendi ölçünüzden büyük alırsanız bedende kayma olucaktır; bu da hem görünüm olarak üzerinizde hoş durmaz hem de kullanım açısından rahat edemezsiniz. Eğer normal ölçünüzden küçük sütyen alırsanız sizi sıkacaktır ve gün boyu rahatsız edecektir. En sağlıklısı göğüslerinizi (beden ölçüm tablosu) ölçüp bedeninizi ögrendikten sonra toparlayıcı sütyen almanızdır. 

Toparlayıcı sütyenler sadece düz , desensiz modelleri olarak değil dantelli modelleri de üretilmektedir . Kadınlar daha şık bir görünüme kavuştuklarından dantelli modelleri daha çok tercih ederler. Gerçekten de öyle değil mi? Düz olmasındansa dantelli olması kesinlikle daha şık bir görünüm sağlayacaktır. Kadınlar renk ve model seçimine ne kadar özen gösteriyorlarsa beden seçimine de o kadar özen göstermeleri gerekmektedir. Eğer doğru beden seçimi yapmış olursanız rahatlığından kaynaklı belki bütün sütyenleriniz toparlayıcı sütyene dönüşebilirler.

Toparlayıcı/Minimizer sütyen nedir ?

Toparlayıcı tip iç giyim ürünlerinin bir diğer ismi minimizer sütyendir. İngilizce küçültücü manasına gelen minimizer aslında basitçe küçültücü sütyen demektir.  Kom, yeni inci, NBB, X Lady, Doremi marka minimizer sütyen modelleri 'ni buradan  inceleyebilirsiniz

En İyi Toparlayıcı Sütyen

Bedeninize uygun en iyi toparlayıcı sütyeni seçmek için güvenilir markalardan seçim yapmak kullanım ömrü ve  size sağlayacağı kullanım konforu açısından çok büyük önem arz etmektedir. Bu yüzden tercihimizi Kom toparlayı sütyen veya Büyük gögüslerinizden şikayetçiyseniz ve hala dolabınız da bir tane de olsa toparlayıcı sütyeniniz yoksa bu rahatlığı sizin de yaşamanızı tavsiye ederiz. Toparlayıcı sütyenlerin en çok kullanılan renkleri siyah, ten ve beyazdır. Bunların dışında vazgeçilmez renkler tabi ki pembe ve kırmızı oldukça kullanılmaktadır. Toparlayıcı sütyen modelleri arasından desenli, desensiz, desteksiz, balenli, balensiz, askılı, askısız vb. bir çok renk ve modeli beden seçimi yaparak siz de satın alabilirsiniz. Seçim yaparken zorlanıyor musunuz ? Karar vermenize yardımcı olmak için En iyi toparlayıcı sütyen yazımızı okumayı ihmal etmeyin. İyi alışverişler...

Sıralama seçin

Büyük Göğüslü Kadınlar Nasıl Sütyenler Tercih Etmeli?


   Gerek genetik faktörler gerekse aşırı kilolar nedeniyle büyük göğüslere sahip olabilirsiniz. Bu durumu doğru çamaşır kullanarak çok daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Küçük göğüslü bayanlar, büyük göğüsler isterken; büyük göğüslü kadınlar da, tam aksini ister. Aslında kendinizle barışık olsanız; vücudun farklı yönlerini çok iyi şekilde kullanabilmek mümkün. Göğüslerin büyük olması durumunda yanlış kıyafet seçimi yapmanız ihtimal dâhilinde değildir ancak yapılan araştırmalara göre yanlış sütyen seçimi en genel sorunlarındandır. Yanlış sütyen seçimi, hafife alınacak bir durum olmayıp, göğüslerin böyle yanlışlıklara maruz kalması sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Neyse ki toplumdaki birçok kadının büyük sorunlarından olan büyük göğüsler için günümüzde toparlayıcı sütyen özelliğinde birçok sütyen modeli üretilmektedir. Doğru seçimi yapmak için ilk olarak yapmanız gereken şey sütyen bedeninizi doğru olaral belirlemenizdir. Bir çok kadın sütyen bedenini tam olarak bilmemekte veya yanlış beden kullanmaktadır. Sütyen bedeninizi tam olarak bilmek kullanacağınız ürünlerden alacağınız verimi en çok artıran şeylerin başında gelmektedir. Sütyen bedeninizi eksiksiz olarak kolayca belirlemek için  sütyen bedenleri nasıl ölçülür  başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz. 

Yanlış Sütyen Seçiminin Zararları

Göğüs ölçünüze uygun olmayan sütyen seçmeniz durumunda;

    -Göğüslerin gelişmesinde bozukluklar görülebilir.
    -Göğüslerin sarkmasına neden olabilir ki büyük göğüslerde bu ihtimal daha yüksektir.
    -Özellikle küçük sütyenler kullanılan büyük göğüslerde çirkin bir görünüm ortaya çıkar.
    -Göğüslerin deforme olması yanlış sütyen seçimiyle son derece hızlanır.

Küçük Beden Sütyen Göğüsleri Küçük Göstermez   Göğüsleri büyük olan bayanların yapabilecekleri en büyük hata, küçük sütyenler tercih etmektir. Küçük sütyenin göğsü küçük göstereceği düşünülerek kullanılması; böyle bir sonuç sağlamayacağı gibi çirkin görünümlere neden olur. Bunun yerine toparlayıcı etkili minimizer sütyen modellerini tercih etmelisiniz. Minimizer, küçültücü sütyen olarak tanımlanabilir ve büyük göğüslü bayanlar için üretilir. Bu göğsü küçük gösteren sütyenleri gerek günlük olarak gerekse özel günlerde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Büyük Göğüslü Bayanların Seçenekleri

   Büyük göğüslere sahipseniz; birçok sütyen modelinde toparlayıcı özellik bulunduğundan artık işiniz daha kolay. Gündelik hayatta ya da spor esnasında yarım atlet denen spor modelleri ve fonksiyonsuz penye sütyenleri tercih edebilirsiniz. Aksi halde sütyenin omuza baskı yapması neticesiyle kesilmeler, ezilmeler görülebilir. Bunun dışında toparlayıcı sütyen modelleri kullanabilirsiniz. Toparlayıcı sütyenler beden seçeneği ise; biraz daha fazladır. Bu tür sütyenler bir beden küçük görünümler sağlayabilir. Üstelik artık modeller fazlalaştığı için görsel açıdan da şık sütyenlerin sayısı fazlasıyla arttı.

Nasıl sütyen seçmeliyim ?  konulu yazımızda doğru sütyen seçimi ile ilgili tüm sorularınıza cevap bulabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.