Yaşımıza Uygun İç Çamaşırı Nasıl Seçilir

Yaşımıza Uygun İç Çamaşırı Nasıl Seçilir

28 Eylül 2018

Yaşımıza Uygun İç Çamaşırları Nasıl Olmalı?


Yaşı kaç olursa olsun, her kadının hayatında iç çamaşırı modellerinin büyük bir önemli bulunur. Bazen amaç, kıyafetlerinizin daha iyi görünmesini sağlamakken, bazen de daha rahat olmanız ya da sağlığınız için en iyi tercihi yapmaktır. Bayan iç çamaşırları doğru seçimi yapmak için; bilinmesi gereken bazı püf noktalar vardır ve bu noktalar, bulunduğunuz yaş aralığına göre değişiklik gösterebilir.


20’li Yaşlara Uygun İç Çamaşırları

Henüz, hayatının en deli dolu dönemi olan 20’li yaşlarını yaşayan kadınların önceliği, zevklerini ortaya koyabilmek olmalı. Her ne kadar, ağır işlemeli danteller ya da bazı saten kumaşlar bu dönemde ağır kaçabilecek kumaşlardan olsa da, çoğu model ve kumaş ilerleyen yaşlarda garip kaçabilir. Oysa bu dönemde, içinizden geçen her modeli deneyebilirsiniz.


Sütyen Seçimi

-20’li yaşlarda, göğüslerinizin biçimi ve dikliği en iyi durumunda olacaktır. Bu nedenle, harika bir görünüme sahip olmak için dolgulu sütyenlerden yararlanmanız gerekmiyor. Kendinizi içerisinde rahat hissedeceğiniz, boş cup sütyenleri de seçebilirsiniz.


 -Bu yaş döneminde, göğüs gelişimi tam anlamı ile tamamlanmamıştır. Balenli sütyen modelleri, her ne kadar pek rahat hissettirmese de, ilerleyen yaşlarınızda da daha dik ve diri göğüslere sahip olmanız için size oldukça yardımcı olacaktır.


-Kumaş seçimi olarak, sentetik kumaşlardan uzak durmanız yeterli olacaktır. Yine de yaşınız gereği olarak, desenli penye sütyenler, ipek kumaşlar, zarif Fransız danteli sizin için çok daha doğru tercihler olur.

Büyük Beden Dantel Detaylı Sütyen Takımı


Külot Seçimi

String modelleri, en rahat giyebileceğiniz dönem bu yaş aralığıdır. Çoğu zaman vücut daha sıkı ve kalçalar daha kalkıktır. Böylece, incecik pantolonlarınızın içerisine dahi string giyebilir, yaşınızın avantajını kullanabilirsiniz.

-Pembe, mor, yeşil, turkuaz gibi ilerleyen yaşlarınızda çok hoş olmayabilen renkleri, 20’li yaşlarınızda bol bol kullanın. Böylelikle yaşınızın enerjisini iç çamaşırlarınızla yansıtmış olursunuz.


30’lu Yaşlara Uygun İç Çamaşırları


30’lu yaşların başlaması ile beraber, çoğu zaman kişilerin vücudu 20’li yaşlarındaki tazeliğinde kalmaz. Elbette ki, düzenli spor ve beslenme ile daha sıkı bir vücuda sahip olmak mümkündür. Ancak, yıllara da direnmek her zaman çok kolay olmuyor.

Bu nedenle, vücudunuzun güzel noktalarını ön plana çıkarma, beğenmediğiniz bölgeleri saklama konusunda daha başarılı olmanız ve kadın iç çamaşırları arasında size en uygun olanlarını seçmeniz gerekiyor.


Sütyen Seçimi

-Yaşın ilerlemeye başlaması ile beraber, destekli sütyen kullanımına geçmek oldukça önemli. Bunun için, göğüslerinizin sarkmış olması gerekmiyor. Destekli sütyenler, göğüs kaslarının taşıdığı ağırlığın bir kısmını kendi üzerine alır. Böylelikle de, sarkmalar en aza indirilir. Bu yaşlarınızda kullanacağınız dolgulu sütyenleri, ileriki yaşlarınıza yatırım olarak görebilirsiniz.

Dikişsiz Push Up Siyah Sütyen


-Kaliteli satenden üretilen sütyenler, 30’lu yaşlar için ideal bir seçim olacaktır. Özellikle, kırmızının en koyu tonlarını ve siyahı tercih edebilirsiniz. Ayrıca unutmamalısınız ki saten kumaş, kıyafetlerinizin üzerinden daha pürüzsüz ve şık görünür.

Pierre Cardin Straplez Dolgulu Saten Sütyen String Takım 

Bu sütyenleri, aynı kumaştan jartiyer, string ve jartiyer çorabı ile beraber kullanabilirsiniz. Vücudunuza güveniyorsanız, ilerleyen yıllarda kullanmanızın pek de hoş olmayacağı jartiyerleri bu yaşlarınızda doya doya kullanın.

Dantel Askılı Sütyen Angelina 

Ürünleri incelemek için fotoğraflara tıklayın


Külot Seçimi

-Saten sütyenler gibi, saten külot modelleri, da bu yaşlar için güzel bir seçim olacaktır. Satenin orta kalınlıkta ve kaliteli bir kumaştan olması, kalçalarınızı daha güzel gösterecektir.

-Model olarak, string kullanımını sınırlandırmanızda fayda var. Bunun yerine, daha geniş modelleri tercih ederek, basen ve kalçalarınızı kavramasını sağlayabilirsiniz.
 

-Basen ve kalça bölümünüzden memnun değilseniz; push up özelliği bulunan külotlardan yararlanabilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında, kalçalarınız 20’li yaşlarınızdan farklı gözükmeyecektir.


40’lı Yaşlara Uygun İç Çamaşırları


Eğer genetik olarak çok şanslı değilseniz ya da hayatınız boyunca düzenli beslenip, ciddi bir spor temposunda yaşamadıysanız, muhtemelen 40’lı yaşlarınızda vücudunuz yıllara yenik düşmeye başlayacak ve 20’li yaşlardaki gibi görünmeyecektir.

Size düşen ise; asla nasıl olsa eski gençliğim kalmadı deyip rastgele tercihler yapmak yerine, iç çamaşırı seçimlerinize daha dikkat edip, kendinize olan özgüveninizi yüksek tutmak.

Sütyen Seçimi

-40’lı yaşlara geldiğinizde, Push-up sütyen modellerinden şaşmamanızda fayda var. Bu sütyenler, göğüslerinizi çok daha güzel gösterecek ve herhangi bir sarkma varsa dahi belli etmeyecektir.

-Yaşın ilerlemesi ile beraber, sarkma nedeniyle göğüslerin daha büyük görünmesi mümkün olabiliyor. Göğüslerinizin büyüklüğü sizi rahatsız ediyorsa, toparlayıcı sütyenler doğru bir tercih olur. Hem göğüsleriniz daha küçük hem de daha sıkı görülür. Dikkat etmeniz gereken; günlük kullanım için; dantel ya da işleme detayı bulunmayan modelleri kullanmanız.

-Göğüsleriniz küçük ya da orta büyüklükte ise; en iyisi destekli sütyenler olacaktır. Kaliteli iç çamaşırı markaları ürünlerini seçtiğinizde, hem sağlık açısından daha doğru olur hem de göğüsleriniz daha güzel durur.

-40’lı yaşlar, en ağır kumaşları dahi kaldırabilecek bir yaştır. Ağır dantelleri, dantel ve saten karışımı modelleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Siyah, her yaşta kullanılabilecek bir renk olmakla beraber, bu yaşlar için kırmızı uygun olmaz düşüncesinden uzaklaşın. Güzel ve ağır bir model seçimi yaptıysanız, kırmızı sütyen de oldukça şık durur.

-Yaşın ilerlemesi ile beraber, vücudun bazı sorunları tolere etme oranı da azalmaktadır. Bu nedenle, sentetik ve naylon kumaşlardan uzak durun. Aksi takdirde, bazı kadın hastalıklarıyla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.


Külot Seçimi


-İlk önceliğiniz, sağlığınız ve rahatlığınız açısından doğru bir model seçmek olmalı. Bu nedenle, külodunuzun iç kısmı, mutlaka pamuk ağırlıklı penye bir kumaştan olsun. Böylelikle, terleme ve alerjik reaksiyonların oluşma riski azalır. Modelin şık durması için; dış kısımda farklı kumaş kullanılmış ya da işlemelere yer verilmiş olabilir.

-Alerji oluşumunu engelleyen kumaşlara sahip olan modelleri tercih etmenizde fayda bulunur. Belli bir yaştan sonra, vücudun alerjik reaksiyonlar oluşturma riskini arttığını unutmamak gerekiyor.

-Dantel ayrıntılı iç çamaşırları, yaşınız için oldukça uygun olacaktır. Özellikle, siyah ve bordo karışımı modelleri tercih etmeniz hoş bir görünüm oluşmasını sağlayabilir.

Büstiyer Seçimi

Büstiyer, günlük hayatta sıkça kullanılan bir çamaşır değildir. Ancak, yaşın ilerlemesi ile beraber vücudun sıkılığı da azalır. Büstiyer, kıyafetlerinizin üzerinizde çok daha şık ve kalıp gibi durmasını sağlar. Aynı zamanda, bir nebze de olsa incelmeye neden olur.

 Boş Kaplı Dantelli Bralet Sütyen

-Günlük kullanım için daha rahat olan modelleri tercih edebilirsiniz. Kumaşın, dikişsiz ve işlemesiz olması önemli. Özel geceler için üretilen çok şık modeller bulunsa da, bu modeller kıyafetlerinizi yeterince şık göstermez.

-Daha dar, vücudunuzu saran ya da ince kumaşlı kıyafetler kullandığınızda, çift katlı büstiyerlerin kullanabilirsiniz. Bu modeller, vücudun basıncını arttırır ve hem gözle görülür bir incelmeye neden olur hem de potluk oluşumunu minimuma indirir.

Whatsapp Sipariş Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.